Детска „шумска“ загатка - кој е одговорот?

Ајде да се вратиме малку во детството со погодување на гатанки. Кој е одговорот на оваа? Дали ќе ја погодите?

detska-shumska-zagatka-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Математичка загатка: Буџетот на 3 пријателки - ќе го решите ли проблемот? Пред вас е интересна математичка загатка, која во основно ќе ја решевте за помал...
Загатка за досетливи умови: Што се смрзнува кога ќе прегрее? Дали сакате трик прашања? Еве едно прашање што ќе ве натера добро да размислите....
Детективска загатка: Кој ги украл парите од сефот? Оваа детективска загатка ќе ја тестира вашата интелигенција и способноста да дон...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg