Трик прашање за остроумни - ќе се сетите ли на одговорот?


Трик прашање за остроумни - ќе се сетите ли на одговорот?

Kaко се снаоѓате со загатките? Ќе се сетите ли на одговорот на оваа? Што може да биде тоа? Колку секунди ви се потребни за да дојдете до одговорот?

zagatka-za-ostroumni-kje-se-setite-li-na-odgovorot-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Загатка за умни глави - кој е одговорот? Понекогаш треба добро да се замислиме за да ги одгатнеме загатките, но понекогаш...
Крими загатка: Кој е убиецот? Дали вашиот ум е од оние кои размислуваат детективски и на прв поглед можат да п...
Гатанка што ќе ви го размрда мозокот - што може да биде одговорот? Уште една во серијалот гатанки... Како ќе се снајдете со оваа? Кој е одговорот? ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg