Решете го случајот како детектив: Дали се работи за убиство или самоубиство?

Ставете се во улога на детектив и решете ја мистериозната сцена – дали се работи за убиство или самоубиство?

reshete-go-sluchajot-kako-detektiv-dali-se-raboti-za-ubistvo-ili-samoubistvo-01.jpg

Имате ли во вас моќ за откривање траги и „решавање“ на криминален случај уште на почеток на филм или книга? Можете ли да се пофалите со детективски моќи?

Ајде да провериме... откријте дали се работи за убиство или самоубиство:

reshete-go-sluchajot-kako-detektiv-dali-se-raboti-za-ubistvo-ili-samoubistvo-02.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Шеговито трик прашање, на чиј одговор тешко дека ќе се сетите Зошто го прави човекот ова? Што се случува, кое може да биде објаснувањето на ов...
Загатка за досетливи умови: Што се смрзнува кога ќе прегрее? Дали сакате трик прашања? Еве едно прашање што ќе ве натера добро да размислите....
Квиз: Загатки кои ќе откријат – дали умот може да ве излаже? Многу често се случува умот да не прелаже и импулсивно да избрзаме со некој закл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg