Детективска загатка: Решете го случајот – кој е убиецот?


Детективска загатка: Решете го случајот – кој е убиецот?

Ги тестираме вашите детективски способности со случај на убиство – ќе успеете ли да го решите?

detektivska-zagatka-reshete-go-sluchajot-koj-e-ubiecot-01.jpg

Замислете си дека имате задача да истражите убиство и да го пронајдете виновникот – кого ќе уапсите?

Разгледајте го случајот и откријте кој е убиецот што го открила полицијата:

Тони е вегетеријанец кој работи како шеф во приватна компанија за храна. Тој бил пронајден убиен во својот дом.

detektivska-zagatka-reshete-go-sluchajot-koj-e-ubiecot-2.jpg

На местото на злосторството за кратко време пристигнала полицијата и земала изјави од сите присутни во домот.

detektivska-zagatka-reshete-go-sluchajot-koj-e-ubiecot-03.jpg

Алибијата на сите осомничени се следните:

1. Куќната помошничка кажала дека била во градината 2 часа и не видела ништо.

2. Сопругата на Тони кажала дека многу го сакала својот сопруг и дека додека готвела ручек, слушнала истрели од пиштол.

3. Доставувачот на пица кажал дека дошол да ја донесе омилената пица на Тони, по негова нарачка – мешавина од мелено месо и кашкавал, но кога дошол го нашол на земја.

detektivska-zagatka-reshete-go-sluchajot-koj-e-ubiecot-04.jpg

Кој е убиецот?

Точниот одговор ќе го пронајдете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Загатка за умни глави: Што сум јас? Како се снаоѓате со загатките? Се сметате ли себеси за умна глава? Ајде тестирај...
Загатка за умни глави - кој е одговорот? Понекогаш треба добро да се замислиме за да ги одгатнеме загатките, но понекогаш...
Трик прашање за остроумни - ќе се сетите ли на одговорот? Kaко се снаоѓате со загатките? Ќе се сетите ли на одговорот на оваа? Што може да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg