Крими загатка: Ќе откриете ли која жена е убиец, за 10 секунди?


Крими загатка: Ќе откриете ли која жена е убиец, за 10 секунди?

Овојпат не треба многу да размислувате како детектив и ви даваме максимум 10 секунди за да откриете која жена е убиец.

krimi-zagatka-kje-otkriete-li-koja-zhena-e-ubiec-za-10-sekundi-1.jpg

Жената лево се фенира и дотерува, а жената десно готви во кујна. Но, во една од двете навидум безопасни жени, се крие убиец.

Ќе откриете ли која жена е убиецот?

krimi-zagatka-kje-otkriete-li-koja-zhena-e-ubiec-za-10-sekundi-01.jpg

Одговорот ќе го најдете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Квиз: Зошто жената е обвинета за кражба? Уште еден предизвик за кој ќе треба да ја вклучите логиката? Како би постапиле в...
Кога мајката е детектив: Како знаела дека ќерката лаже? Како мајките секогаш умеат да откријат кога децата ги лажат? Имате можност да пр...
Крими загатка: Кој е убиецот? Дали вашиот ум е од оние кои размислуваат детективски и на прв поглед можат да п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg