Загатка за највнимателните: Кој е серискиот убиец?

Отсекогаш сте се воодушевувале на умовите на детективите и постојано гледате некои крими заплети? Еве ви шанса да се ставите во улога на детектив.

zagatka-za-najvnimatelnite-koj-e-seriskiot-ubiec-001.jpeg

Тони примил порака во која пишува дека еден сериски убиец штотуку е забележан како влегува во неговата зграда, па поради тоа Тони се обидел да излезе побрзо од зградата.

Додека чекал лифт, истовремено на катот пристигнале двата лифта и во нив се наоѓале две лица, подеднакво сомнителни.

Прашањето е: Во кој лифт е безбедно да се влезе?

zagatka-za-najvnimatelnite-koj-e-seriskiot-ubiec-001.jpeg

Размислете добро, па преминете на следната страна да го проверите одговорот...Би можело да ве интересира:

Загатка за умни глави: Кој број е паркинг местото на кое има автомобил? Како се снаоѓате со логичките загатки? Дали брзо доаѓате до решението?  ...
Детективска загатка: Кој ги украл парите од сефот? Оваа детективска загатка ќе ја тестира вашата интелигенција и способноста да дон...
Ставете се во улога на судија: Кој сака да победи со измама? Ако детективските загатки не ви се проблем, тогаш да провериме каков судија би б...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg