Загатка: Кој од луѓето на илустрацијата е криминалец?


Загатка: Кој од луѓето на илустрацијата е криминалец?

Ако сте расположени за раздвижување на мозокот, имаме одлична загатка за вас.

zagatka-koj-od-lugjeto-na-ilustracijata-e-kriminalec-01.jpg

На илустрацијата се претставени четворица маскирани луѓе. Вие треба да откриете кој е криминалецот.

Погледнете го одговорот на следната страница:Би можело да ве интересира:

Загатка за умни глави: Што сум јас? Како се снаоѓате со загатките? Се сметате ли себеси за умна глава? Ајде тестирај...
Загатка за умни глави - кој е одговорот? Понекогаш треба добро да се замислиме за да ги одгатнеме загатките, но понекогаш...
Трик прашање за остроумни - ќе се сетите ли на одговорот? Kaко се снаоѓате со загатките? Ќе се сетите ли на одговорот на оваа? Што може да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg