Загатка: Која девојка му се допаѓа на мажот?


Загатка: Која девојка му се допаѓа на мажот?

Загатките, без разлика дали визуелни, математички или какви било, се одличен начин да го раздвижите мозокот и да ги подобрите когнитивните способности. Па, ако сте расположени за размислување, имаме одлична загатка за вас.

zagatka-koja-devojka-mu-se-dopagja-na-mazhot-01.jpg

На илустрацијата можете да видите три девојки и еден маж. Внимателно проучете ја илустрацијата и одговорете на прашањето – Која девојка му се допаѓа на мажот?

Погледнете го одговорот на следната страница …Би можело да ве интересира:

Загатка за умни глави - кој е одговорот? Понекогаш треба добро да се замислиме за да ги одгатнеме загатките, но понекогаш...
Трик прашање за остроумни - ќе се сетите ли на одговорот? Kaко се снаоѓате со загатките? Ќе се сетите ли на одговорот на оваа? Што може да...
Математички предизвик за генијалци – ќе успеете ли да го решите? Дали размислувате надвор од кутијата? Или се држите само до она што го гледате п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg