Кога мајката е детектив: Како знаела дека ќерката лаже?


Кога мајката е детектив: Како знаела дека ќерката лаже?

Како мајките секогаш умеат да откријат кога децата ги лажат? Имате можност да проверите дали ја имате оваа скриена моќ.

koga-majkata-e-detektiv-kako-znaela-deka-kjerkata-lazhe-01.jpg

Ќе успеете ли да дадете одговор на оваа загатка? Ја имате ли детективската моќ во вас? 

Сандра ѝ кажала на мајка ѝ дека заедно со тимот од одбојка ќе оди на спортски камп за викенд. Нејзината мајка мислела дека таа ја лаже и дека Сандра сака да го помине викендот со нејзиното момче.

И покрај тоа, таа ѝ помогнала на ќерка си да си ја спакува торбицата и не кажала ниту збор.

Кога Сандра се вратила од викендот, ѝ се пожалила на мајка ѝ дека таа заборавила да ѝ ја спакува четката за заби.

Тогаш мајката била сигурна дека Сандра ја излажала. Како открила?

koga-majkata-e-detektiv-kako-znaela-deka-kjerkata-lazhe02 (1).jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Квиз за логичари: Како ќерката го наследила таткото крал, иако не го сакала престолот? Ве будиме од зимски сон со една логичка загатка – многумина можеби се сретнале н...
Детективска загатка: Зошто полицијата го уапсила Роберт? Ставете се во улога на инспектор и обидете се да откриете - зошто полицијата го ...
5 загатки за раздвижување на мозокот – дали ќе им го погодите точниот одговор? Сакате да „си играте“ детективи и да решавате загатки? Тогаш сте на вистинското ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg