Која инфлуенсерка е измамничка?


Која инфлуенсерка е измамничка?

Можете ли да препознаете кога некој се претставува во лажно светло и глуми совршен и богат живот?

koja-influenserka-e-izmamnichka-01 (1).jpg

На Инстаграм многумина се претставуваат во сосема поинакво светло од реалноста, но дали можете да препознаете таков случај?

Можете ли да откриете која од овие две инфлуенсерки е измамничка и сака да глуми дека има богат живот?

koja-influenserka-e-izmamnichka-01 (1).jpg

Одговорот е на следната страна... Би можело да ве интересира:

Тест низ едно прашање: Која од жените држи туѓо дете? Тестот кој се прави за помалку од минута ќе ви помогне да разберете каква ви е р...
Трик прашање: Кој е во право – келнерката или гостинот? Сите добро сме запознаени со фразата „клиентот е секогаш во право“, но дали и во...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg