Загатка за досетливи умови: Што се смрзнува кога ќе прегрее?

 zagatka-za-dosetlivi-umovi-shto-se-smrznuva-koga-kje-pregree-02.jpg

Б. С. Б. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Трик прашање: Кој лаже во ситуацијата - како е можно ова? Ќе сфатите ли што се случува, кое може да биде објаснувањето на оваа чудна ситуа...
Трик прашање само за внимателни мислители Замислете си една ваква куќа обоена во жолто и одговорете на предизвикот... З...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg