Загатка за досетливи умови: Што се смрзнува кога ќе прегрее?

Дали сакате трик прашања? Еве едно прашање што ќе ве натера добро да размислите...

zagatka-za-dosetlivi-umovi-shto-se-smrznuva-koga-kje-pregree-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Трик прашање само за внимателни мислители Замислете си една ваква куќа обоена во жолто и одговорете на предизвикот... З...
Трик прашање на чиј одговор најверојатно нема да се сетите Расположени ли сте за размрдување на мозокот? Ова трик прашање дефинитивно ќе ви...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg