Предизвик за познавачи на македонските дијалекти: Што сум во Охрид?

Колку добро ги познавате македонските дијалекти? Сметате дека лесно можете да ги разберете сите наречја во македонскиот јазик? Ајде да видиме. 

trik-prashanje-za-makedonskite-dijalekti-shto-sum-vo-ohrid-03.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Лесно трик прашање: Кој влегува прв во домот? Сакате ли трик прашања за размрдување на мозокот? Ова е навистина лесно, но дали...
Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...
Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg