Загатка за логичари и умни глави: Каде било откриено растението?

Се сметате себеси за добри логичари и умни главни? Да видиме колку време ќе ви треба да се сетите на одговорот на ова прашање.

zagatka-za-logichari-i-umni-glavi-kade-bilo-otkrieno-rastenieto-01.jpg

Одговорот е на следната страна...



Би можело да ве интересира:

Загатка за умни глави – ќе се сетите ли од прва на одговорот? Загатка која ќе ви го помачи мозокот ако логиката не ви е силна страна. Кој е то...
Загатка за логичари: Како ќе го извадите топчето од дупката? Само оние со изострен ум и логика ќе успеат да стигнат до решението. Како ќе го ...
Загатка што ќе ве измачи: Колку браќа и сестри има во семејството? Дали сте од оние луѓе што сакаат загатки? Прочитајте го прашањето и пробајте да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg