Трик прашање: Кој лаже во ситуацијата - како е можно ова?

Ќе сфатите ли што се случува, кое може да биде објаснувањето на оваа чудна ситуација? 

tri-prashanje-koj-lazhe-vo-situacijata-kako-e-mozhno-ova-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Што се наоѓа среде Париз? Сте го посетиле ли Париз? Главниот град на Франција лежи на бреговите на реката&...
Трик прашање: Колку повеќе ги имаш, толку повеќе ги сакаш - што е тоа? Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик...
Трик прашање: Кој прави потези додека е седнат? Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg