Загатка на која сигурно барем еднаш ќе ѝ го згрешите одговорот

Колку добро ви оди математиката? А логиката? Ако се обидете да ја решите оваа загатка само математички, тогаш сигурно ќе дадете погрешен одговор.

kolku-godini-ima-sestrata-zagatka-na-koja-sigurno-barem-ednash-kje-i-go-zgreshite-odgovorot-01.jpg

Одговорот на загатката ќе го најдете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Математички предизвик: „Колку години има сега синот?“ Дали логиката ви е силна страна? Тестирајте се со овој математички предизвик... ...
Математички предизвик за најумните глави - како ќе го добиете бројот 22? Сакате ли математичките предизвици? Дали за овој ќе ви треба запишување или ќе у...
Квиз: Загатки кои нема да ви дадат мир додека не ги решите – дали умот може да ве излаже? Дали умот може да ве излаже или уште на прв поглед знаете да ја процените ситуац...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg