Лесна гатанка, која децата ќе ја решат побрзо од возрасните

Како се снаоѓате со народните гатанки? Некои се навистина лесни, за некои треба добро размислување, оваа е во првата група... Ќе се сетите ли?

lesna-gatanka-koja-decata-kje-ja-reshat-pobrzo-od-vozrasnite-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Народна гатанка, чиј одговор слатко ќе ве насмее - ќе се сетите ли? Народните гатанки се дел од нашето културно наследство. Овие гатанки сме ги слуш...
Предизвик за умни глави: Кој од двајцата мажи треба прв да се спаси и зошто? Двајцата мажи се во неволја и нивните чамци немаат капацитет да се задржат над п...
Трик прашање за умни глави: Кој збор станува „пократок“? Дали добро се снаоѓате со трик прашањата? Еве едно кратко прашање што ќе ве нате...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg