Загатка за умни глави – ќе се сетите ли од прва на одговорот?

Загатка која ќе ви го помачи мозокот ако логиката не ви е силна страна. Кој е точниот одговор? 

zagatka-za-umni-umovi-kje-se-setite-li-od-prva-na-odgovorot-01.jpg

Ќе погодите ли од прва или ќе се намачите додека да стигнете до точниот одговор? 

Размислете добро...

Точниот одговор е на следната страна... Би можело да ве интересира:

Трик прашање за умни глави: Колку време ќе им биде потребно? Ајде за миг со мислите отпатувајте и замислете си ја оваа ситуација, па пресмета...
Загатка што прво ќе ве збуни, па ќе ве насмее – ќе се сетите на одговорот? Оваа загатка прво ќе ве збуни, а кога ќе го видите одговорот сигурно ќе се насме...
Народна гатанка, чиј одговор слатко ќе ве насмее - ќе се сетите ли? Народните гатанки се дел од нашето културно наследство. Овие гатанки сме ги слуш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg