Загатка само за генијалци – кој број треба да стои на местото на прашалниците?

Дали сметате дека логиката ви е силна страна? Тогаш нема да имате мир додека не го откриете одговорот на оваа загатка. Кој број треба да стои на местото на прашалниците?

zagatka-shto-mozhat-da-ja-reshat-samo-genijalci-koj-broj-treba-da-stoi-na-mestoto-na-prashalnicite-01.jpg

Мала помош: бројот е двоцифрен.

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Загатка што ќе ве измачи: Колку браќа и сестри има во семејството? Дали сте од оние луѓе што сакаат загатки? Прочитајте го прашањето и пробајте да ...
Мозгалка за умни глави: Колку брзо ќе се сетите на одговорот? Дали сакате предизвици? Тогаш оваа логичка задача е само за вас. Колку брзо ќе с...
Загатка за деца што ќе ве замисли: За колку време ќе се сетите на одговорот? Оваа загатка е наменета за деца, но веруваме дека и голем број возрасни ќе се по...
Загатка за умни глави: Ќе се сетите ли за какви роднински односи се работи? Дали се сметате за досетлива личност? Во оваа загатка одговорот ви е пред очи, н...
Загатка за умни глави: Што купив најпрво? Дали сакате да решавате загатки и досетки? Ако да, тогаш сигурно оваа загатка ќе...
Лесна загатка која сериозно ќе ве збуни: Што може да биде тоа? Оваа загатка прво ќе ве збуни, а кога ќе го видите одговорот сигурно ќе се насме...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg