Има отворено срце и заштитнички став кон блиските – Кој е најгрижливиот хороскопски знак?

Откако ќе почнат безрезервно да ви веруваат, тогаш ќе сфатите дека никогаш претходно не сте запознале поемпатична, погрижлива и поемотивна личност од нив... За кој хороскопски знак станува збор?

koj-e-najgrizhliviot-horoskopski-znak-ima-otvoreno-srce-i-zashtitnichki-stav-kon-bliskite-01.jpg

Карактерот на секој човек во голема мера зависи од хороскопскиот знак, точното време на раѓање, распоредот на ѕвездите, но и тоа дали е воден, земјен, огнен или воздушен знак.

Астролозите велат дека сите знаци во зодијакот се помалку или повеќе емотивни, но дека еден е особено грижлив. Тоа е Ракот.

Раковите се познати по тоа што секогаш се грижат за сите. Внимателни се, сочувствуваат со другите, сами се нудат за помош... 

Кои карактеристики ги прават најгрижливи Раковите?

Луѓето родени во знакот на Рак ќе бидат секогаш тука за вас.

Но, откако ќе почнат безрезервно да ви веруваат, тогаш ќе сфатите дека не сте запознале поемпатична, погрижлива и поемотивна личност од нив.

Раковите секоја информација ја земаат при срце, секој лош коментар ќе ги погоди, а секоја пофалба ќе ги расположи.

Имаат отворено срце, па затоа и самите ќе ви понудат помош, дури и кога не барате ништо од нив.

Но токму поради оваа непосредност и грижливост, тие често се повредени.

Раковите веруваат дека сите околу нив се подеднакво љубезни, отворени и искрени, па затоа се разочаруваат кога некој ќе ја искористи нивната добрина.

Раковите се чувствителни и емоциите им се често поважни од логиката.

koj-e-najgrizhliviot-horoskopski-znak-ima-otvoreno-srce-i-zashtitnichki-stav-kon-bliskite-02_copy.jpg

Тие најчесто и ги проценуваат другите врз основа на своите чувства, па знаат да се излажат во процените.

Иако се отворени, Раковите сепак тешко пуштаат нови луѓе во својот најблизок круг. Ако веќе неколкупати претходно се изгореле во однос на некој близок, сега ќе им треба подолго време да почнат да ви веруваат.

Тие мора да се уверат во вашите искрени намери. Но, кога ќе ја стекнете нивната доверба и наклонетост, ќе бидат спремни да се жртвуваат за вас.

За Раковите семејството е на прво место, па ќе се обидат да ги заштитат од сите негативни луѓе и случувања.

Ако еднаш ги повредите, тие засекогаш ќе бидат внимателни со вас и никогаш веќе нема да ве гледаат со истите очи како порано.

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што ве прави убави во очите на другите, според хороскопскиот знак (а, не е поврзано со изгледот)? Вашиот прв инстинкт е да им помагате на другите, дури и кога станува збор за лич...
Хороскопските знаци рангирани според тоа колку се „очајни“ за љубов – Кој се плаши да биде сингл? Раковите не можат да си замислат да бидат сингл, додека за Јарците љубовта не е ...
Што најмногу мразите (но не признавате), според хороскопскиот знак? Бик - Овие луѓе мразат кога некој им кажува што треба да прават и наместо да ја ...
Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...
Кој е вашиот знак во арапскиот хороскоп и што открива за вас? Копје е првиот знак во арапскиот хороскоп и со него почнува, но и завршува годин...
Како реагира секој хороскопски знак кога е гневен (и како да научи да се контролира)? Риби – Тие се мирољубиви луѓе кои не можат лесно да се справат со своите негатив...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg