Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак?

Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, бидејќи според нив, таа не е „добра за брак“. Што бараат мажите кај некоја партнерка кога ќе решат да се оженат?

kakov-tip-na-zhena-izbira-sekoj-horoskopski-znak-za-brak-01_copy.jpg

Секој маж има различни идеи за тоа какви квалитети треба да поседува една жена за да се ожени со неа.

Но, астролозите тврдат дека големо влијание има и хороскопскиот знак.

Дали се сложувате со нив?

Овен

Мажите родени во знакот на Овен бараат самоуверена жена. Тие сакаат жената да биде полна со самодоверба, храбра, но и да ја дели нивната страст за авантура.

Бик

Мажот Бик ќе избере жена која е доволно независна да им го даде просторот што им е потребен, која ќе знае колку му е важно да може да излезе и да се забавува кога ќе престане со напорната работа.

Близнаци

На мажите Близнаци им се допаѓаат жени кои ќе знаат како да ги расположат кога се тажни или да ги спуштат на земја кога ќе почнат да „летаат“ со паметот. Сакаат жени кои се практични и ќе знаат како да ги туркаат напред.

Рак

Бидејќи мажите родени во знакот на Рак се емотивни и романтични, за брак избираат жени кои се лојални, на кои може да се потпрат за сè и на кои може да им веруваат.

Лав

Лавовите сакаат да флертуваат, самоуверени се и полни со сексуална енергија, па за брак ќе изберат жена која е подготвена да застане зад нив и да ги следи. Таа истовремено треба да биде забавна и да прифаќа предизвици.

Девица

Мажот Девица сака жена која е „бубалица“ – да се разбира во технологија, историја, во сите области од животот и да биде на исто интелектуално ниво со него.

Уште 6 знаци на следната страница...Би можело да ве интересира:

Со каков партнер секој од хороскопските знаци никогаш не би сакал да има секс (и зошто)? Лав - Кога станува збор за сексот, одбивни им се луѓето што изгледаат како озбор...
Што најмногу мразите (но не признавате), според хороскопскиот знак? Бик - Овие луѓе мразат кога некој им кажува што треба да прават и наместо да ја ...
Кое е вашето животно мото, според хороскопскиот знак? Рак - Домот е онаму каде што е срцето. Во животот, сите се водиме според некои н...
Која секси игра на улоги му е омилена на секој хороскопски знак (и зошто)? Во голем број текстови се спомнува секси играта на улоги како начин да ѝ дозволи...
Со што ги нервирате пријателите, според хороскопскиот знак? Близнаци - површни се и можат со часови да зборуваат само за себе и своите интер...
Летен хороскоп за 2023: Нова љубов за Близнаците, голема авантура за Вагите Лав - Во текот на летото ќе ви биде тешко да направите баланс помеѓу приватниот ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg