Кое е вашето животно мото, според хороскопскиот знак?

Рак - Домот е онаму каде што е срцето. Раковите се најгрижливиот знак во Зодијакот, а нивното мото го отсликува токму ова. Постојано се грижат за своите сакани и за нив, навистина, домот е местото каде што се опкружени со нив.

koe-e-vasheto-zhivotno-moto-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Во животот, сите се водиме според некои наши ставови и верувања.

Овие ставови се дел од нашиот карактер и имаат огромно влијание врз начинот на којшто живееме.

Кој е ставот, односно мотото, што ве води вам, според хороскопскиот знак?

Овен

Животот треба да биде авантура.

Овните го гледаат животот како низа препреки кои треба да ги надминат.

Нивното мото го отсликува нивното верување дека секоја препрека може да се претвори во можност која ќе ги однесе на нова авантура.

Бик

Полека, но сигурно.

Биковите внимателно им пристапуваат на сите животни проблеми и предизвици.

Тие се фокусираат на стабилноста и не им е проблем ако им треба подолго време да стигнат до целта, сè додека се сигурни дека ќе ја стигнат.

Близнаци

Љубопитноста е најважна.

Близнаците сакаат промени и лесно се адаптираат на нив, најмногу поради нивната љубопитност.

Наместо да се плашат од можните препреки, тие едвај чекаат да дознаат кон каде ќе ги однесе патот.

Рак

Домот е онаму каде што е срцето.

Раковите се најгрижливиот знак во Зодијакот, а нивното мото го отсликува токму ова.

Постојано се грижат за своите сакани и за нив, навистина, домот е местото каде што се опкружени со нив.

Лав

Зграпчи го денот.

Лавовите се самоуверени, а нивното мото го прикажува нивниот став кон животот.

Тие сакаат да ја искористат секоја можност што им се пружа, а притоа не им пречи ако се постојано во центарот на вниманието.

Девица

Стремете се кон совршенство.

Мотото на Девиците ја покажува нивната посветеност кон сè што прават.

Секогаш се желни да научат нешто ново, но и да ги доведат своите способности до совршенство.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Со каков партнер секој од хороскопските знаци никогаш не би сакал да има секс (и зошто)? Лав - Кога станува збор за сексот, одбивни им се луѓето што изгледаат како озбор...
Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...
Која секси игра на улоги му е омилена на секој хороскопски знак (и зошто)? Во голем број текстови се спомнува секси играта на улоги како начин да ѝ дозволи...
Кој е вашиот знак во арапскиот хороскоп и што открива за вас? Копје е првиот знак во арапскиот хороскоп и со него почнува, но и завршува годин...
Зошто ви е тешко да се држите до новите, позитивни навики, според хороскопскиот знак? Овни, премногу сте нетрпеливи, а токму поради ова ви е тешко да се држите до нов...
Што најмногу мразите (но не признавате), според хороскопскиот знак? Бик - Овие луѓе мразат кога некој им кажува што треба да прават и наместо да ја ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg