Кој нордиски бог ве опишува најдобро, според хороскопскиот знак?

Близнаци, вие сте најслични со итриот Локи. Како него, вие сте непредвидливи и брзо се адаптирате.

koj-nordiski-bog-ve-opishuva-najdobro-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

По грчката, нордиската митологија е една од најпопуларните во светот.

Нордиските богови и митови се ништо помалку од импресивни, а секој бог е како персонификација на некоја одлика.

Па, кој нордиски бог ве опишува најдобро, според вашиот хороскопски знак?

Овен – Тор

Со вашиот темперамент и храброста, вие најмногу потсетувате на Тор – богот на молњата, силата и храброста.

Исто како Тор, вие секогаш сте подготвени за предизвик и никогаш не се откажувате.

Истовремено, вие сте мошне лојални и останувате покрај саканите без разлика низ кои премрежја треба да поминете заедно.

Бик – Фрејр

Фрејр е богот на плодноста, мирот и изобилството, што одлично го пишува вашиот карактер.

Вие сте силни и уживате во земските задоволства, а токму тоа го претставува овој нордиски бог.

Имате посебна поврзаност со светот и ги цените стабилноста и безбедноста во животот.

Близнаци – Локи

Вие сте најслични со итриот и флексибилен бог Локи.

Локи е богот на измамите, но неретко ја претставува и дуалната природа која е карактеристична за Близнаците.

Исто како Локи, вие сте непредвидливи, брзо се адаптирате и можете да се најдете во секаква ситуација.

Рак – Фриг

Фриг е сопруга на Огин и е позната како мајка божица, а е грижлива и има љубов за сите, исто како и Раковите.

Таа е божица на мајчинството и плодноста, а нејзината грижлива природа се рефлектира и во вашиот карактер.

Вие сакате безбедна и удобна околина не само за себе, туку и за вашите блиски.

Лав – Один

Вашиот знак е владеен од Сонцето, па јасно е зошто сте најслични со Один, врховниот бог во нордиската митологија.

Вие ги имате истите мудрост и храброст и доминирате каде и да се појавите.

Желни сте за знаење, имате огромна самодоверба, но и сакате да им помагате на другите.

Девица – Идун

Вашиот карактер најдобро се отсликува кај Идун, божицата на младоста и подмладувањето.

Вие сте вредна личност, желна за знаење, а делувате ревитализирачки за сите околу вас.

Како што божицата има позитивно влијание врз другите богови, такво е и вашето влијание врз вашите сакани.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Што ве прави убави во очите на другите, според хороскопскиот знак (а, не е поврзано со изгледот)? Вашиот прв инстинкт е да им помагате на другите, дури и кога станува збор за лич...
Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...
Што да правите во зима за да се чувствувате посреќни, според хороскопскиот знак? Бикови, размислете што можете да промените во домот - дали можеби ќе ставите нек...
Хороскопски знаци во кои се раѓаат најдобрите баби и дедовци Кога баба и дедо родени во знакот Риби ќе научат да го користат својот паметен т...
Кој е вашиот најсреќен ден во 2024 година, според хороскопскиот знак? Оваа година ситуацијата ќе биде подобра во однос на вашиот љубовен живот, особен...
Кој е вашиот знак во арапскиот хороскоп и што открива за вас? Копје е првиот знак во арапскиот хороскоп и со него почнува, но и завршува годин...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg