3 хороскопски знаци кои не треба „слепо“ да ѝ веруваат на интуицијата

Стрелци, вие секогаш ја гледате големата слика и неретко донесувате импулсивни одлуки. Но, тогаш не ги согледувате сите ситници кои можат да тргнат на лошо, а на крај да имаат огромно влијание и врз големата слика.

3-horoskopski-znaci-koi-ne-treba-slepo-da-veruvaat-na-intuicijata01.jpg

Некои луѓе имаат поизразена интуиција која скоро секогаш им ја кажува вистината.

Но, некои само мислат дека се интуитивни, па имаат навика да прават некои работи без многу размислување.

Три хороскопски знаци кои не треба премногу да се потпираат на нивната интуиција:

Близнаци

Вие сте флексибилни и интелигентни, па можете да се извлечете од секоја проблематична ситуација.

Но, кога станува збор за вашите инстинкти, можеби треба да размислите двапати пред да им поверувате.

Вашиот фокус постојано се менува, а поради ова сте подложни на импулсивни одлуки.

Не заборавајте дека вашата интуиција не е нешто на коешто можете да се потпрете бидејќи неретко е под влијание од околината и вашите емоции во тој момент.

Па, кога ќе сакате да ја послушате интуицијата, послушајте и совет од некој друг, за секој случај.

3-horoskopski-znaci-koi-ne-treba-slepo-da-veruvaat-na-intuicijata-02.jpg

Вага

Вие сте познати по вашето чувство за рамнотежа и потребата за правда. Вие сте личност која секогаш пробува да го одржи мирот во својата околина.

Но, некогаш оваа желба за хармонија ја лаже вашата интуиција.

Вие сакате да ги задоволите сите, дури и на сметка на вашите потреби и желби.

Па, интуицијата ве наведува да го правите токму тоа.

Не заборавајте дека некогаш е во ред да се ставите себеси на прво место и да го направите она што знаете дека е правилно за вас, дури и ако интуицијата ве лаже да се грижите само за другите.

Стрелец

Вие сте оптимист, секогаш подготвени за авантура и секогаш во потрага на некое ново искуство.

Но, вашиот ентузијазам и желбата за возбуда е она што најмногу ви ја лаже интуицијата.

Вие секогаш ја гледате големата слика и неретко донесувате импулсивни одлуки бидејќи мислите дека се правилни.

Но, тогаш не ги согледувате сите ситници кои можат да тргнат на лошо, а на крај да имаат огромно влијание и врз големата слика.

Во ред е да бидете спонтани, но не заборавајте некогаш и да размислите пред да одлучите нешто.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кој нордиски бог ве опишува најдобро, според хороскопскиот знак? Близнаци, вие сте најслични со итриот Локи. Како него, вие сте непредвидливи и б...
Која домашна обврска најмногу му одговара на секој хороскопски знак? Лавови, вие обожавате да миете садови затоа што сте убедени дека никој не го пра...
Една работа со која несвесно си ја саботирате среќата во љубовта, според хороскопскиот знак Близнаци, вашата неодлучност ви создава многу проблеми, особено кога станува збо...
Кој е вашиот најголем (потиснат) страв за кој не сте свесни ниту самите, според хороскопот? Близнаци - не сакате да признаете, но секогаш потајно стравувате дека нема да би...
Хороскопски знаци во кои се раѓаат најдобрите баби и дедовци Кога баба и дедо родени во знакот Риби ќе научат да го користат својот паметен т...
Како најлесно да заштедите пари, според хороскопскиот знак? Бикови, вие сметате дека луксузот не е привилегија, туку право на секој човек, п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg