Како да поканите маж на љубовен состанок, според неговиот хороскопски знак?

Лавовите сакаат драма, па поканете го на состанок кога ќе биде опкружен со многу луѓе, а пред кои потоа ќе може да се пофали колку е „моќен“.

kako-da-go-pokanite-na-ljuboven-sostanok-spored-negoviot-horoskopski-znak-01.jpg

Ви се допаѓа некој маж, па сакате да го направите првиот чекор и да го поканите на љубовен состанок? Најважна е тактиката и како да му пријдете за да рече „да“.

А според астролозите, големо влијание на тоа има и неговиот хороскопски знак.

Па, како да го поканите на љубовен состанок, а да не ве одбие, според неговиот хороскопски знак?

Овен

Овните сакаат силни и решителни жени, а постојано бараат нова авантура.

За да го привлечете, земете го неговиот телефон, заследете се на Инстаграм и дајте му предизвик да ви пише уште истиот ден - а потоа поканете го на состанок.

Бик

Биковите не сакаат да го преземат првиот чекор, па ако вие го поканите на состанок, тоа секако ќе биде плус за вас.

Уште и ако му понудите излегување во ресторан или да зготвите нешто, веднаш ќе го придобиете.

Близнаци

Близнаците сакаат да флертуваат, па ќе ја прифатат вашата покана ако им звучи интересно.

Можете да ги викнете на пијалак во познат ресторан, место каде што сигурно тој ќе ужива (а и вие). Или уште подобро, на опуштена прошетка во парк.

Рак

Ракот секогаш сака да покаже дека има интересни идеи - па затоа кога го каните на состанок, направете го тоа на начин кој ќе делува како тој да ве инспирирал да го поканите со некоја своја идеја.

На пример, спомнете дека обожавате да готвите, а кога и тој ќе ви каже дека е одличен готвач, викнете го кај вас за да зготвите нешто заедно.  

Лав

Лавовите сакаат драма, па поканете го на состанок кога ќе биде опкружен со многу луѓе, пред кои ќе може да покаже колку е „моќен“.

Кажете му дека сте купиле билети за концерт/кино и дека тој ќе биде вашиот совршен +1, па дајте му ја својата адреса за да ве земе од дома.

Девица

Девиците сакаат да поправаат работи, па за да го поканите на состанок, најдете некоја таков изговор.

На пример, кажете му дека ви треба помош во дворот со нешто што се оштетило и сега не знаете како да го поправите. Сигурно нема да ве одбие.

Продолжува на следната страница...



Би можело да ве интересира:

Љубовен хороскоп за септември 2023: Близнаци - ќе продолжите со интензивен флерт, Ваги - ќе бидете м... Близнаци: Ќе продолжите со интензивен флерт со личност од вашата околина. Средби...
3 хороскопски знаци кои ќе доживеат голема љубов во 2024-та Бидете отворени за нови познанства, но не влегувајте избрзано во врска за да не ...
5 хороскопски знаци на кои им е најважно да мирисаат убаво Скорпија - Тие сакаат да мирисаат заводливо и интригантно. Сакаат моќни парфеми ...
3 хороскопски знаци кои немаат лош збор за бившите (и зошто) Стрелец: Тие се познати по својот ведар и слободен дух, па знаат дека разделбата...
3 хороскопски знаци кои мечтаат за едноставен живот на село (и да си одгледуваат своја храна) Вага: Сакаат да бидат надвор, да уживаат во едноставен живот во рурална средина ...
Каде ќе ја запознаете љубовта на својот живот, според хороскопскиот знак? Авантуристичките Ваги сакаат да го живеат својот живот со полни гради. Зато...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg