Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Хороскопските знаци рангирани според педантноста - Кој чисти секој ден?

Лавови, вие сте премногу зафатени гледајќи се себеси во огледалото, па немате кога да го видите нередот што ви владее во домот.

horoskopskite-znaci-rangirani-spored-pedantnosta-koj-e-opsednat-so-chistenje-a-koj-zhivee-vo-haos-01.jpg

Со многуте обврски во текот на денот, на повеќето од нас им се случило малку да го запостават домот – да оставиме валкани садови во мијалникот, да го одложиме чистењето на подовите…

Сепак, некои луѓе не дозволуваат во нивниот дом да има ниту една прашинка, додека од друга страна има и луѓе кои живеат само во хаос.

Како се рангирани хороскопските знаци според нивната уредност, почнувајќи од најпедантните:

Девица

Вие сте толку опседнати со чистота, што изгледа како да имате гермофобија (патолошки страв од бактерии и слично).

Секојдневно го чистите домот, некогаш и по двапати.

Споредено со вас, сите останати знаци изгледаат како најнеуредните личности (дури и ако не се такви).

Овен

Хаосот ви создава главоболка и вие сметате дека луѓето кои не чистат постојано, сигурно имаат некој здравствен проблем.

Во вашиот дом нема ниту една прашинка, а доста често ја перете облеката двапати бидејќи не ѝ верувате на машината за перење.

Рак

Најдобрите пријатели ви се средствата за чистење, а не го напуштате домот бев влажни марамчиња и дезодоранс.

Не можете да издржите повеќе од 24 часа без да се истуширате и сте опседнати со личната хигиена.

Ако, пак, си дозволите во домот да настане хаос, се чувствувате виновно.

Скорпија

Можеби не сте опседнати со чистотата на домот, но вашата лична хигиена е беспрекорна.

Постојано ги миете рацете, дури и кога не сте допреле ништо, а имате навика да миете заби и по неколкупати на ден.

А, најмногу го мразите летото бидејќи постојано се чувствувате валкано.

Јарец

Вие сметате дека педантноста е важна за впечатокот што го оставате кај другите.

Па, додека на прв поглед вашиот дом изгледа беспрекорно чист, најверојатно имате прашина зад комодата и под каучот.

Исто така, имате навика да си легнувате со шминка, дури и ако знаете дека тоа ѝ штети на вашата кожа.

Бик

Вие сакате ред и хаосот во домот може да ви пречи. Но, ова важи само за расфрлана облека, кревет кој не е наместен и слично.

Од друга страна, не ви е многу важно дали дома имате прашина или прозорците не се измиени пола година.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Што да правите во зима за да се чувствувате посреќни, според хороскопскиот знак? Бикови, размислете што можете да промените во домот - дали можеби ќе ставите нек...
Кој е вашиот најсреќен ден во 2024 година, според хороскопскиот знак? Оваа година ситуацијата ќе биде подобра во однос на вашиот љубовен живот, особен...
Што ве прави убави во очите на другите, според хороскопскиот знак (а, не е поврзано со изгледот)? Вашиот прв инстинкт е да им помагате на другите, дури и кога станува збор за лич...
Една работа со која несвесно си ја саботирате среќата во љубовта, според хороскопскиот знак Близнаци, вашата неодлучност ви создава многу проблеми, особено кога станува збо...
Кој ви е најсреќниот ден од неделата, според хороскопскиот знак? Лавови, вашиот среќен ден е недела. Овој ден е владеен од Сонцето – небесното те...
Љубовен хороскоп за јули 2024: Стрелци - мечтаете за забранета љубов, Бикови - монотонија во бракот Близнаци - во јули можна е средба со некој кој живее во странство, а со кого сте...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg