Одберете го идеалниот миленик според хороскопот

Дали знаевте дека постои миленик кој совршено ќе ви одговара, според вашиот хороскопски знак?

idealen-milenik-spored-horoskopot-01

Не можете да поднесете мачка или се плашите од пајаци?  Всушност, пајакот е доста компатибилен во друштво на еден од хороскопските знаци.

Проверете дали е тоа вашиот знак:

Овен

Тврдоглавиот карактер на Овенот одлично ќе се вклопи во друштвото на ирски териер.

Бик

Иако имаат тежок карактер и се затворени личности, Биковите обожаваат миленичиња кои изгледаат слатко и сакаат да се галат. Такви се слатките померанци.

Близнаци

Нема посовршена комбинација за дружење од Близнаците и милениче како што е африканскиот сив папагал. Ова се едни од најинтелигентните папагали во светот.

Рак

Иако се чувствителни, на Раковите им одговараат агресивни миленици, како што е пит булот. Покрај нив тие се чувствуваат заштитени.

Лав

Лавовите како најгорделиви знаци во хороскопот ретко признаваат дека ги сакаат милениците. Всушност и не ги сакаат, тие ги обожаваат. Посебно им одговара сијамската мачка со карактер како нивниот.

Девица

Педантните Девици ги сакаат милениците кои знаат да се грижат за личната хигиена. Нив им одговара да чуваат риби кои не бараат премногу внимание и следење на хигиенските навики.

Вага

Спротивно на Девиците, вагите не сакаат да се во близина на мачка. Нив им одговара друштвениот розенколис папагал, кој ќе биде опкружуван од хармонијата и убавината која ја шират Вагите.

Скорпија

Чудно, но докажано е дека на Скорпиите им одговара чувањето на миленик со необичен карактер како нивниот, како на пример - пајак. Тие ќе се забавуваат набљудувајќи ја пајажината и неговото необично тело.

Стрелец

Интелигентниот, силен и интуитивен германски овчар е одличен избор за Стрелците. Ова куче е едно од најлојалните меѓу другите раси на кучиња, а Стрелецот ја сака лојалноста.

Јарец

Исто како Овенот, и Јарецот е познат по својата тврдоглавост. За него германската дога е совршен миленик, компатибилен на неговиот карактер.

Водолија

Нежните и љубезни водолии ги сакаат малите раси на кучиња. Обожаваат миленичиња што се галат, па нема да погрешат доколку изберат и малечка слатка чивава.

Рибите

Нивниот превртлив карактер може да се вклопи со необичноста на игуаната или пак чувањето некоја разнобојна риба, која не бара многу внимание, но има незаборавен изглед.

Би можело да ве интересира:

Кој хороскопски знак е вашето куче (и што кажува тоа за него)? Зошто вашето куче се однесува онака како што се однесува?! Дали неговите особено...
Годишен хороскоп за 2022: Вага 2022 ќе биде возбудлива за Вагите, со оглед на тоа што се очекува да доживеат ек...
Еден хороскопски знак кој ви е совршен љубовен партнер (и ќе направите многу пари со него) Кога бираме партнер мошне важно ни е да избереме личност што ќе нè поддржува и т...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg