Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Што сте во индиски хороскоп?

Освен ако не сте астролози, малкумина го знаат својот хороскопски знак во индискиот зодијак.

sto-ste-vo-indiski-horoskop-01

Дали сте Дануша или Тула? Врз основа на вашиот основен знак, откријте ги карактеристиките кои ги имате во индискиот хороскоп.

Овен - Меша

Овенот постојано сака да биде прв, буквално во секоја животна активност. Познат е како оригинален пронаоѓач на нови идеи, иницијатор и основач. Во знакот владее амбициозниот и борбен Марс, кој може да биде крајно себичен, а често пати и претерано искрен. Од најдобра гледна точка, Овенот е извонреден херој, ориентиран кон победа.

Подзнак Овен

Активни и атлетски градени личности, природно ориентирани кон големи успеси, емоционално силно поврзани за својата мајка. Мажите во главно имаат убави жени и среќен брак и во него имаат доминантна, заштитничка улога. Во кариерата ги очекуваат препреки кои само со добар план може да ги надминат.


Бик - Вришаба

Биковите според индискиот хороскоп уживаат во материјалното богатство и убавина, ја сакаат друштвената хармонија и сензуалното задоволство. Конформисти се и склони кон пороци, но талентирани за финансии.

Подзнак Бик

Практични индивидуи кои цврсто стојат на земја. Ментално се врзани за создавање на пари и богатство, но среќата во тој поглед им е превртлива. Имаат интелигентни деца, но често пати ги запоставуваат заради материјалното богатство. Бракот им започнува со страст, но подоцна станува компромис.


Близнаци - Митуна

Близнаците, односно родените во знакот на Митуна според индискиот хороскоп се во центарот на комуникациите, дебатите и размената на мислења. Идеолози се и сакаат да ги исправаат работите, но и да ги убедуваат другите во нивните идеи. Ментално се фокусирани и секогаш се зафатени.

Подзнак Близнаци

Овие личности сакаат да одат во најмалку 10 насоки и во сите да успеат. Жената акумулира богатство, но е финансиски подложна на падови. Комуникацијата со овие знаци е одлична, па затоа се успешни во медиумите. Мажите се претежно филозофски и идеалистички настроени, но без страст.


Рак - Катака

Исто како и во нашиот, така и во индискиот знак Раковите се во центарот на семејното опкружување. Сакаат да се грижат за домот, семејството и потомството.

Подзнак Рак

На овие личности посебно им е важен авторитетот од таткото, па често пати ја наследуваат неговата кариера. Сакаат да имаат добро уреден стан и подготвени се да направат сè што можат за да го добијат. Вечни емотивци и заштитници. Во кариерата знаат како да се изборат, но успехот доаѓа со задоцнување.


Лав - Симха

Лавовите постојано се во центарот на вниманието, политичките случувања, драматични ситуации, игри и спорт. Сите се креативни индивидуи. Самодовербата расте паралелно со должината на аплаузот. Во главно, тие се харизматични личности кои тежнеат кон високото друштво.

Подзнак Лав

Горди и самоуверени личности кои сакаат да доминираат. Не разговараат многу, додека не ги испровоцирате. Заштитнички се настроени кон својот дом и семејство. Имаат голем број непријатели во животот.


Девица - Канја

Девиците се таму каде има постојани кризи и конфликти, сиромаштво, нелегални активности и секаков вид на неправилности. Мајстори се за критизирање и јавно искажување на мислењето.

Подзнак Девица

Вечни критичари кон себе и кон другите, забележуваат детали, опседнати се со чистота и сè мора да е на своето место. Постојано трагаат по баланс во животот. Во љубовта бараат личност која потсетува на нивните родители.

Откријте го значењето на останатите знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хипохондрици, посесивни: Мрачната страна на секој хороскопски знак Кои се најлошите карактеристики на секој знак од зодијакот? Некој има лош темпер...
Што можат утре, нема да го завршат денес – 6 хороскопски знаци кои постојано ги одложуваат обврските „Ако можеш нешто да оставиш за утре, зошто да брзаш да го завршиш денес?“ – Ова ...
Кој хороскопски знак е вашето куче (и што кажува тоа за него)? Зошто вашето куче се однесува онака како што се однесува?! Дали неговите особено...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg