Кои се слабите точки на вашиот хороскопски знак?

Сите имаме маани и предности, но доколку не можете да ги откриете слабите точки кои ве тераат на солзи, хороскопот може да ви помогне.

koi-se-slabite-tocki-na-vasiot-horoskopski-znak-01

Овен

Вашата слаба точка е вешто прикриена, па делува како да ја немате, но ве убива самата помисла да останете сами, изолирани или болни, без никој да ве утеши во тешките моменти од животот. Иако сте храбри и силни, вашата слаба точка е семејството и затоа ви е потребен партнер кој секогаш ќе биде достапен за вас.

Бик

Оние кои не ве познаваат мислат дека можете да направите сè што ќе посакате. Но, сепак не сакате да ризикувате, посебно не кога има големи шанси да останете без финансиска поддршка. Станбениот простор и личностите кои ги сакате ви се двата главни приоритети без кои би биле изгубени.

Близнаци

Ваша слаба точка е нервниот систем, па вашиот противник може лесно да ве доведе до состојба на очај, доколку почне да ви ги тренира нервите. Тогаш не ви помага вродената снаодливост, ниту интелигенцијата, затоа што ве обзема паника. Затоа, избегнувајте ситуации во кои вашата немоќ, нервоза и депресивност може да биде лесно видлива.

Рак

Вашата загриженост е последица на вашата вродена несигурност и стравовите кои ве обземаат. Затоа, барате стабилен и сигурен партнер и се будите со помислата што ако го загубам? Статусот во друштвото ви е втората работа која ве загрижува.

Лав

Суетата која нема граница понекогаш знае да ви предизвика големи проблеми, така што оние поитрите упорно ќе ве освојуваат, без да знаете дека ве манипулираат. Постојано се плашите од јавно потсмевање и губење на моќта која посакувате да ви е вечно загарантирана.

Девица

Вашата слаба точка е контролата врз сите должности и обврски кои постојат. Без правилата не успевате да функционирате. Добро знаете да се грижите за блиските, но не сакате кога некој друг ви ги поставува правилата и буквално ви „соли памет.“ Тогаш се чувствувате дека сте ја изгубиле моќта и тоа ве доведува до нервен шок.

Слабите точки на останатите 6 знаци откријте ги на следната страна...Би можело да ве интересира:

Вашата најсилна страна според хороскопскиот знак (која другите не ја гледаат) Лавовите можеби сакаат да бидат во центарот на вниманието и изгледаат како најго...
Негативни карактеристики поради кои другите бегаат од вас, според хороскопскиот знак Ароганцијата на Лавовите, постојаното плачење на Раковите и егоизмот на Скорпиит...
6 хороскопски знаци кои најчесто им се враќаат на бившите партнери Штом ќе се вљубат, Раковите почнуваат да ја планираат заедничката иднина со парт...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg