Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Кој е најљубоморен знак во хороскопот: Јарецот се повлекува во себе, Овенот има најстрасни изливи

Ниеден хороскопски знак не е имун на љубомората, но интензитетот и начинот на кој ја покажува се различни. Скорпиите се најлоши, а Водолиите најблаги. Сепак, дознајте ги љубоморните знаци кај секој хороскопски знак и препознајте ги предупредувањата кај партнерот.

koj-e-najljubomoren-znak-vo-horoskopot-jarecot-se-povlekuva-vo-sebe-ovenot-ima-najstrasni-izlivi-01

Овенот е најстрастен  во изливите на љубомора

Овните имаат проблем со апсолутната доверба, па знаат често да го следат секој чекор на партнерот и да го анализираат. Штом им се јави црвот на сомнежот реагираат импулсивно и моментално без оглед каде се и со кого се. Со оглед на тоа што често се искомплексирани, од нив може да очекувате сешто – од фрлање чинии до закани и лути реакции. Сепак, ако се однесувате коректно и ги демантирате нивните сомнежи, љубомората веднаш им исчезнува како ништо да не било.

Бикот е истражувач, но знае да ве задуши со љубомората

Иако припадниците на овој знак се добродушни и тежнеат кон хармонични врски, ако ја разбудите нивната љубомора и сомнежи, очекувајте голема недоверба во иднина. Не избрзуваат со заклучоци, но ќе откријат и предвреме дали имате намера да ги изневерите. Дури тогаш бидете подготвени за напад од навреди и тешки зборови, бидејќи најмногу мразат кога ќе ја изгубат контролата над ситуацијата.

Близнаците се сомневаат поради личното однесување

Иако лично не се склони кон љубоморни сцени припадниците на овој знак се сомневаат во верноста на партнерот бидејќи и самите често флертуваат. Сепак, остануваат смирени и го наведуваат партнерот сам да го открие своето неверство, доколку го има. Но, нема да бидат среќни доколку се докаже дека се во право.

Љубоморниот Рак се однесува како дете

Припадниците на овој знак целосно се предадени на љубовта, а иако не се склони на песимистички размислувања за неверство, тешко ќе ги погоди секоја закана за нивната врска. Погледи под око и игнорирање се типични реакции на љубоморниот Рак. Сепак, тие чувства брзо ќе им поминат бидејќи не сакаат со своето однесување да предизвикаат дополнително оддалечување. Ако пронајдат доказ за неверство, најтешко го поднесуваат тоа од сите знаци.

koj-e-najljubomoren-znak-vo-horoskopot-jarecot-se-povlekuva-vo-sebe-ovenot-ima-najstrasni-izlivi-2

Лавот е повеќе посесивен, отколку љубоморен

Припадниците на овој знак прилично се склони на љубомора, но таа не е толку грубо изразена како кај другите знаци и често изгледа само како потврда за љубовта и нивниот интерес. Најчесто се љубоморни, поради повредената гордост, преголемите очекувања од партнерот или од страв дека не ги сака доволно. Во неверството повеќе се плашат поради ударот на нивното его, отколку предавството на љубовта.

Девиците уживаат во истражување на партнерот и неговите пропусти

Девиците, слично како и Близнаците, се сомневаат во неверството на партнерот бидејќи и самите сакаат да ги привлекуваат туѓите погледи, па претпоставуваат дека тоа го прави и нивниот партнер. Ако партнерот им даде повод за љубомора, ќе го истражат целосно неговото однесување и ќе треба голема мака за да се разубедат дека не е така и повторно да стекнат доверба.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хипохондрици, посесивни: Мрачната страна на секој хороскопски знак Кои се најлошите карактеристики на секој знак од зодијакот? Некој има лош темпер...
Сите хороскопски знаци во банка: Кој смирено чека, а кој е „само за да праша“? Колку пати нервозно сте чекале и гласно сте дишеле од неверување, додека сте чек...
Еден хороскопски знак кој ви е совршен љубовен партнер (и ќе направите многу пари со него) Кога бираме партнер мошне важно ни е да избереме личност што ќе нè поддржува и т...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg