Толкувања стари 200 години: Народен календар за сите 12 хороскопски знаци - Results from #1


Толкувања стари 200 години: Народен календар за сите 12 хороскопски знаци

tolkuvanja-stari-200-godini-naroden-kalendar-za-site-12-horoskopski-znaci-2.jpg

Јули или Лав

Родените во овој знак се склони на добри и јуначки дела, трудољубиви се, ја сакаат правдата и затоа се омилени. Добронамерни се и со чист образ.

Белег од раѓање веројатно имаат на градите или на страната од торзото.

Жедни се за власт, но кога ќе ја достигнат, им недостасува топлината на семејството и домот.

Во јули имаат голема среќа, но во август ефективноста им се намалува. Родените во месец јули може да очекуваат богатство во втората половина од животот.

Имаат жесток карактер, па затоа страдаат од чести главоболки, а понекогаш и болки во забите.

Август или Девица

Родените во овој месец се милосливи, со добра волја и лесно учат новитети. Треба да се чува од големи и моќни луѓе, бидејќи тие никогаш нема да му бидат пријатели.

По природа е зборлест, а во сопствената чест ќе вложува најмногу.

Треба да се чува од вода и од болки во очите, главоболки и грозници.

Во јули треба да се воздржи од стапување во брак, а среќата и парите му се наклонети во август.

Белег од раѓање веројатно има на срцето, градите или вратот.

Септември или Вага

Вагите имаат лут и жесток карактер, голем нос и среден раст. Сака откачен живот, луди забави и чести патувања, но во втората половина од животот ќе сфати дека не е исполнет.

Септември му е успешен месец на секое поле, а во октомври го следи среќа во напредокот на работното место. Јули исто така му е успешен месец.

Се разбира во многу работи, па затоа кога родените во септември зборуваат, сите ги слушаат.

Во бракот се среќни, сакаат и планираат да имаат многу деца, а избегнуваат луѓе кои сакаат да наштетат на било кој и било како.

Најчесто имаат болки во прстите, главата и грбот.

Октомври или Скорпија

Кај Скорпиите најважно е домашното воспитување. Ако од рана возраст не бидат воспитани внимателно, понатаму во животот ќе имаат лош и непредвидлив карактер. Сакаат пари и склони се на лаги.

Физички се со среден раст и жилави. Карактерно се ладнокрвни.

Во месец мај треба сериозно да бидат загрижени за своето здравје.

Лесно се зближуваат со моќни луѓе и значајни имиња, затоа што сакаат да бидат забележани. Но, уште полесно се лутат и влегуваат во конфликти.

Патат од болки во главата, стомакот и коските.

Ноември или Стрелец

Родените во овој знак се разумни, паметни, со темни очи и мускулесто тело. Лесно ќе ве купат со зборови.

Белег од раѓање имаат на градите или челото.

Добар соговорник е, но знае брзо да се разлути. Сепак, лесно се смирува. Забавувач е во друштвото, а кога некој ќе му довери тајна знае да ја сочува.

Месец ноември му е среќен на секое поле, а во декември што и да почне, ќе заврши со успех.  Во април треба посериозно да се грижи за здравјето.

Најчесто боледуваат од главоболки, болки во очите и забите.

Декември или Јарец

Луѓето родени во декември се силни, убави и зборуваат гласно. Остри се, лути, личат на мајката, а благите пцовки им се секојдневие. Ветуваат многу, исполнуваат малку.

Ако се оженат во јули, ќе имаат среќен брак. Во јануари  ќе ги следи среќа и успех на секое поле. Внимателно со здравото во јули.

Белег имаат на средина на телото.

Не зборуваат многу, но зборуваат и се советуваат сами со себе. Тежнее кон слава и пофалби упатени на сопствена сметка.

Треба да внимаваат од болки во нозете, главата и стомакот.

М. Д. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Стрелецот остава хаос во кујната и поплава во бањата – Иритантни особини кај секој од хороскопските ... Оставањето неред зад себе, несмасноста или доцнењето, иако навидум се мали нешта...
Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...
Лавот има големо его, но и голем страв што мислат другите за него – Помалку познати факти за знаците... Астрологијата носи одредени стереотипи за знаците кои веќе сме ги прочитале мног...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg