Кои ќе бидат најсреќните денови за вашиот хороскопски знак во 2017-та?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Кои ќе бидат најсреќните денови за вашиот хороскопски знак во 2017-та?

Пред нас имаме нова година, што значи нови шанси за поубави почетоци.

koi-ke-bidat-najskrenite-denovi-za-vasiot-horoskopski-znak-vo-2017-ta-1.jpg

Она што немавте шанса да го исполните во 2016-та, може да го направите во новата 2017-та.

Кои денови се најповолни за љубов, а кои за работа? Кои се вашите среќни периоди во 2017-та?

Овен

3-ти февруари до 3-ти март - Може да се заљубите силно и страствено, да остварите финансиски успех, да уживате во вниманието и комплиментите кои ќе пристигнуваат од сите страни.

28-ми април до 6-ти јуни - Венера е во вашиот знак и освен тоа што ќе ви донесе среќа во љубовта, ова е поволно време за правење пари од вашите знаења и деловни вештини.

Бик

6-ти јуни до 4-ти јули - Подароците, признанијата и вниманието кое ќе го добивате од блиските и вербата во сопствените можности, ќе ви создадат чувство дека сте сакани и ќе ви ги разубават деновите.

7-ми ноември до 22-ри ноември - Промените ве водат во подобар живот. Спојот на Венера и Јупитер во знакот на Скорпија е знак на благосостојба, богатство и среќни моменти во пар.

Близнаци

6-ти јуни до 20-ти јуни - Плоден период за деловно докажување и професионално усовршување. Новите работни предизвици ќе ви ги зголемат месечните примања.

6-ти јули до 30-ти јули - Венера во вашиот знак ќе ја нагласи привлечноста, спонтаноста на вашата личност и ќе ви помогне во остварување на љубовните и финансиски планови.

Рак

31-ви јули до 28-ми август - Дека животот е полн со неочекувани изненадувања и дека никогаш не знаете што може да ви донесе, ќе сфатите токму во овој период на промени.

9-ти декември до 31-ви декември - Од страст и љубов ќе биде изградена секоја ваша клетка. На пат сте кон големи љубовни остварувања, се движите сериозно и верувате во себе. Само напред!

Лав

6-ти јули до 24-ти јули - Меркур е во вашиот знак и ве поттикнува на големи деловни активности, што ќе ви донесе шанси за поголема заработка и зајакнување на самодовербата низ работата.

26-ти август од 9-ти септември - Магнетски сте привлечни. Ќе ве усреќи наклонетоста на личности од спротивен пол, но би требало да се задржите до една која вам ви е драга.

Девица

13-ти јануари до 31-ви јануари - Можете да уживате во опуштеноста, чувството на мир и близината на луѓето кои ги сакате. Социјалниот живот ќе биде извор на возбудливи емотивни ролеркостери.

19-ти септември до 6-ти октомври - На самците ќе им се пружи шанса за влез во нова љубовна врска. Страста ќе биде посилна од разумот. Не се плашете од препуштање на контролата - уживајте!

Останатите 6 знаци се на следната страна...Би можело да ве интересира:

Годишен хороскоп за 2018-та - Вага Во оваа година мора да обрнете повеќе внимание на здравјето, додека не е доцна. ...
Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Кои се вашите карактеристики според месецот во кој сте родени? Секој човек е различен и има нешто по што се разликува од останатите, но благода...

Најчитани неделава