На што сè се подготвени хороскопските знаци за својот партнер?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Столар 22-04-2018
Столар 21-04-2018


На што сè се подготвени хороскопските знаци за својот партнер?

Дали некогаш сте се запрашале на што е подготвен вашиот партнер, за да ве направи среќни? Тоа прашање може да ви го одговори хороскопот.

na-shto-se-se-podgotveni-horoskopskite-znaci-za-svojot-parnter-01.jpg

Еве што открива:

Овен

За личноста за која се заинтересирани, Овните се во состојба сè да направат и не одбираат средства со кои ќе го постигнат тоа.

Ако сте маж, вашите напори вообичаено се успешни, бидејќи сте упорни и духовити.

Ако сте жена, не се плашете сред ноќ да заѕвоните на вратата на партнерот и да го изненадите.

Бик

Нема што не би направиле за партнерот, бидејќи Биковите никогаш не се откажуваат.

Букети со цвеќе, бонбониери, карти за омилената претстава, романтични стихови... тоа е само дел од репертоарот на работи со кои мажот Бик ќе се потруди да ја импресионира партнерката.

Ако сте жена, вашата вродена женственост и заводнички способности ви се главни адути со кои ја освојувате саканата личност.

Близнаци

Близнаците ја користат секоја можност за да биде во допир со личноста која им се допаѓа. Ѝ пишуваат пораки, планираат романтични излети, вечери под отворено небо...

Подготвени се дури и да се дружат со роднините, пријателите и колегите на саканата личност, само за да откријат некаков податок и да ја освојат личноста која ја сакаат.

Рак

Длабоките емоции навираат толку силно што Раковите пред партнерот ги отвораат и своето срце и вратата од својот дом.

Вашите упорност и пожртвуваност ви помагаат да ја откриете личноста која се крие зад повлечениот и полн со стравови емотивец.

Личноста во која сте заљубени може секогаш да смета на вас, бидејќи кога и да има проблеми, тука сте вие за неа - во добро и зло.

Лав

Вашата великодушна душа ве прави вистински витез кога е во прашање личноста која ја сакате, а за неа сте подготвени да го превртите и целиот свет.

Ако сте жена, шармирате со вродената харизма, а за личноста сте подготвени да направите сè што би направиле и за себе.

Лично се ангажирате и ќе ги искористите сите можни средства за да ја направите среќна личноста која ја сакате.

Девица

Заради личноста која ја сакате, подготвени сте на големи дела, бидејќи вие сте личност која љубовта ја докажува не со зборови, туку со дела.

Затоа, вие сте повеќе практични, отколку романтични, за да му докажете на партнерот дека нема потреба да се плаши и грижи за било какви проблеми.

Покрај вас, личноста која ја сакате никогаш нема да имате чувство како нешто да ѝ должите на Девицата, бидејќи таа ќе ви покаже дека тоа го заслужувате.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Љубовен хороскоп за мај 2017: Oвните ќе доминираат над партнерот, Водо... На кого месец мај ќе му донесе доминација, а на кој жртвување за љубовта? Дали в...
Љубовен хороскоп за јули 2017: Лавовите ќе влезат во паралелни врски, ... Што ќе ви донесе овој топол летен месец? На некого нови врски, на некого љубовни...
Љубовен хороскоп за јуни 2017: Лавовите ќе брзаат да „рипнат во тавче“... Јуни е првиот летен месец, време кога се будат страстите, кога барем дел почнува...