Љубовен хороскоп за април 2017: Близнаците се каат за одлука од минатото, Раковите ќе почнат нешто сериозно


Љубовен хороскоп за април 2017: Близнаците се каат за одлука од минатото, Раковите ќе почнат нешто сериозно

На кого пролетта ќе му донесе нова љубов, на кого немир во срцето, а на кого конечно раскинување?

ljuboven-horoskop-za-april-2017-bliznacite-ke-se-kaat-za-odluka-od-minatoto-rakovite-ke-pocnat-nesto-seriozno-1.jpg

Без разлика на тоа дали сте сами или во врска, откријте каква ќе ви биде љубовната ситуација во април 2017-та:

Овен

Ако сте во врска:

Нешто ќе мора да сокриете од брачниот или емотивниот партнер. Вашето чудно однесување ќе предизвика сомнежи, што може да доведе до несогласување и ладење на односите. По одредено време напнатост, конечно ќе излезете од фазата на молчење и повлекување. Нема директно да му раскажете на партнерот што ви било, туку ќе му дадете неколку можни верзии и ќе го оставите сам да донесе заклучок. Потоа односот ќе ви се врати во нормала.

Ако сте слободни:

Можна е средба со стара, поранешна љубов која ќе ги разбуди емоциите од минатото. Ни другата страна нема да биде рамнодушна, па може да дојде до обновување на врската. Романсата ќе трае 2-3 недели, до крајот на месецот. Потоа ќе разговарате зошто раскинавте. Ако не ги надминете тогашните проблеми, овојпат раздвојте се засекогаш. Дел од Овните може да влезат во врска со личност која ја идеализираат и имаат превисоки очекувања. И тоа ќе трае кратко. Еден потег од другата страна брзо ќе ве врати во реалноста.

Бик

Ако сте во врска:

Партнерот ви е приврзан и ќе сака да ве задоволи. Вие од друга страна ќе бидете окупирани само со своите проблеми и ќе се повлекувате. Можна е оддалеченост од партнерот до средината на април. Во втората половина од април малку од малку ќе му се посветите на партнерот и ќе го надокнадите пропуштеното. Правете го тоа со мали изненадувања и знаци на внимание.

Ако сте слободни:

Некој кој го познавате од порано, а долго време не сте го виделе, повторно ќе се врати во вашиот живот. Бидејќи и порано сте имале симпатии, ќе се обидете да ја шармирате личноста. Меѓу вас ќе дојде до кратка авантура, но другата личност ќе ве разочара со изјава дека имала други планови, но не можела да ви одолее моментално. Ќе сакате да ги менувате навиките и ритуалите, па подгответе се за динамични аватури, иако по природа сте опуштени.

Близнаци

Ако сте во врска:

Очекувајте понуди за заеднички живот, семејство или било какво зближување. Двајцата ќе се сложите, а партнерот ќе биде воодушевен со новитетот. Повеќе вклучувајте го во вашите одлуки и се ќе биде помирно. Во вториот дел од април организирајте патување за двајца. На тоа патување ќе запознаете други парови со кои ќе почнете активно да се дружите. На саканата личност обрнете и поголемо внимание, доколку сакате да избегнете расправии.

Ако сте слободни:

Ќе ви недостасува личност со која во минатото сте биле во врска. Ќе сфатите дека сте донеле погрешна одлука и ќе се обидете да стапите во контакт со неа/него. Имате реални шанси за обновување на врската, меѓутоа мора да бидете директни и брзи. Повозрасните Бикови ќе бидат привлечени од личности кои суптилно им се додворуваат. Доколку личноста е во брак или врска, тоа нема да ве спречи да почнете тајна врска.

Рак

Ако сте во врска:

Ќе забележите како партнерот сака да ги подобри условите за ваш заеднички живот и нема да имате доволно време за анализирање и истражување во она што се сомневате. Прифатете ја ангажираноста на партнерот и однесувајте се грижливо како што знаете. Ќе чувствувате зголемена потреба за излегувања и дружење, но тешко ќе се организирате со пријателите. Партнерот ќе ви скокне на помош и за вас ќе организира заедничка авантура. Бидете среќни и не се бунете затоа што било во 5 до 12.

Ако сте слободни:

Подолго ви се допаѓа една личност која ви е во близина. Често се среќавате, а ја познавате преку заеднички пријател. Наговорете го пријателот да организира заедничка средба и тргнете во освојување. Иако нема да бидете сигурни дали вашите симпатии се прифатени, вреди да се обидете да започнете нешто посериозно.

Лав

Ако сте во врска:

Ќе имате чувство дека партнерот се оддалечува, но нема да ви биде јасно зошто. Земете ја предвид можноста вашиот партнер да сака да се истакне во вашиот брак, во емотивната врска или семејните обврски. Избегнувајте несогласувања и кавги заради вашето големо его. На саканата личност ќе и биде потребна и поддршка, без тоа да и се вади на нос. Посветете повеќе внимание и ако сакате да воспоставите склад и мирна семејна атмосфера, бидете помалку главни, а поголема потпора.

Ако сте слободни:

Доколку скоро сте прекинале љубовна врска, партнерот кој ве оставил ќе се труди со сите средства да ве убеди дека погрешил. Ако подолго време сте слободни, ќе имате потреба за авантура. Сепак, внимавајте кого бирате за авантура, бидејќи може да добиете многу повеќе и потоа да не ве остават на мира.

Девица

Ако сте во врска:

Имате пропуштено многу заеднички моменти и неопходно е да му се посветите на брачниот или емотивен партнер. Почнувате да се оддалечувате. Иако не сте склони на покажување емоции, саканата личност ќе биде посебно расположена доколку покажете нежност. Кон средината на април Венера ќе се врати во вашето поле на бракот и љубовта, па ова е идеално време да му се препуштите на романтичниот занес.

Ако сте слободни:

Никако нема да успеете да се погодите со личност која долго време ви се допаѓа, бидејќи односот ви е променлив. Во текот на април потрудете се да не се оддалечувате за секоја ситна кавга. Ќе сфатите дека сте заинтересирани еден за друг и дека ситниците не смеат да стојат на патот на среќата. Прилагодете се. Важно е да не летате во облаци и да не ги повторувате грешките од минатото.

Останатите 6 знаци се на следната страна...Би можело да ве интересира:

Годишен хороскоп за 2017-та - Бик Тврдоглавиот, но и трпелив Бик, секогаш е подготвен да го преживее „невремето“, ...
Практични совети за секој хороскопски знак Хороскопскиот знак има огромно влијание врз карактерот на личностите и начинот н...
Зошто е добро да бидете во врска со вашиот спротивен хороскопски знак? Досега безброј пати имаме слушнато дека спротивностите се привлекуваат. Но, и ов...

Најчитани неделава