Како реагираат знаците кога го читаат сопствениот хороскоп?

Вага

Да, си флертувам, ама не со сите. Каков стереотип. Дали имам одреден тип? Па што знам, сите си се убави на свој начин, и русокоси и црни и костенливи, и сини очи се убави, ама па и црни и зелени...

Скорпија

Кој бе жити сè почна да пишува дека Скорпиите се чисто зло? Кој е бе тој, ако го најдам ќе го убијам, жими сè!

Стрелец

*Се смее на сè што чита за себе во хороскопот и 5 секунди подоцна веќе заборава што прочитал.

Јарец

Не сум мотивиран, ниту амбициозен толку колку што мислите, ама ајде, нека ви биде. Мислете си така, подобро за мојата работа.

Водолија

Хммм... што? Ќе престанат ли луѓето да веруваат во глупост како хороскопот?

Риби

Добро, значи не сум толку емотивец како што сите пишуваат. * По 5 минути почнува кришум да плаче во тоалетот.

(O)Милена | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Сите хороскопски знаци во банка: Кој смирено чека, а кој е „само за да праша“? Колку пати нервозно сте чекале и гласно сте дишеле од неверување, додека сте чек...
На што треба да се фокусира секој хороскопски знак во 2022-ра (за да има среќна година)? Девица - На поставување на здрави граници со луѓе кои се токсични, на учење да к...
Еден хороскопски знак кој ви е совршен љубовен партнер (и ќе направите многу пари со него) Кога бираме партнер мошне важно ни е да избереме личност што ќе нè поддржува и т...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg