Како реагираат знаците кога го читаат сопствениот хороскоп?

Иако сите припаѓаме на некој од 12-те знаци во Зодијакот, не секој од нас верува во хороскоп. За некои хороскопот е сериозна работа, за други само забава, за трети – чиста бесмислица.

Kako-reagiraat-znacite-koga-go-citaat-sopstveniot-horoskop-01.jpg

Сепак, постои и таква група која е запознаена со општите начела и карактеристики врзани за хороскопските знаци, а веќе им е преку глава да читаат едно те исто.

Ракот бил емотивен, Скорпијата опседната со секс, бла бла бла... си помислуваат.

Како навистина реагираат знаците додека го читаат својот хороскоп?

Овен

ГОСПОДЕ БОЖЕ! ШТО ВИ Е БРЕ ЛУЃЕ? НЕ СУМ БИЛ СМИРЕН?! КАКО НЕ СУМ СМИРЕН?!?! ПОСТОЈАНО СУМ КУЛ!

Бик

Не јадам значи цело време. Кој го измислил тоа дека ако не е убаво декорирано јадењето нема да го чепнам? Ај ако не ќе умрам од глад затоа што јадењето не е аранжирано добро.

Близнаци

Не е точно дека зборувам многу. Кој го кажа ова? Кој почна прв да ја разнесува оваа гласина за Близнаците? Врска нема ова, јас ли бре уста не затворам, ти да видиш колегата мој, е такво зборување не си видел, а не само за Близнаци тука ќе се пишува колку дрдореле...

Рак

Добро, само тоа научиле. Ракот е емотивен, ракот е плачко. Е добро де, си плачам. И што сега? Да не ќе ми дојдеш дома и ќе ми речеш да не плачам? Е ќе си плачам!

Лав

Да, сè што се пишува во хороскопот е точно за нас Лавовите. Најдобри, најуспешни, најпаметни, супериорни, не попусто се рекло дека Лавот е крал на животните. Хранете ни го егото и понатаму, ви благодариме.

Девица

Зошто сите мислат дека сум опседната со чистење? Да ми ја видите кујната, плочките пола ден не се пребришани. Алиштата несредени, не се ниту по боја подредени. Кога ќе речат Девица – чистотница, ми доаѓа да врескам. Па не пуштам по 3 машини секој ден аман, само 2.

Листата продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Една работа која го распламтува бесот на секој хороскопски знак Рак: Ако на каков било начин ги расплакате, тие нема да ви го заборават тоа и ќе...
Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
На што треба да се фокусира секој хороскопски знак во 2022-ра (за да има среќна година)? Девица - На поставување на здрави граници со луѓе кои се токсични, на учење да к...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg