Девиците бараат удобност, Водолиите поддршка: Што очекува секој знак од љубовната врска?


Девиците бараат удобност, Водолиите поддршка: Што очекува секој знак од љубовната врска?

Да, постојат и работи кои се поважни од сексот. А, што е она кое им е потребно на хороскопските знаци, за да бидат задоволни од партнерот покрај себе? Ви откриваме во продолжение.

rakovite-sonuvaat-za-filmska-romansa-na-ribite-im-treba-smea-shto-ochekuva-sekoj-znak-vo-vrskata-1.jpg

Според астролозите, секој знак од Зодијакот има различни очекувања во врската, а тие се следните:

Овен

Страст. Овните сакаат некој да ќе ги оживее, односно посакуваат партнер кој ќе ги гледа со жар во очите, дури и после неколку години заеднички живот.

 rakovite-sonuvaat-za-filmska-romansa-na-ribite-im-treba-smea-shto-ochekuva-sekoj-znak-vo-vrskata-2.jpg

Бик

Доверба и сигурност. Биковите посакуваат партнер кој никогаш нема да се промени. Сакаат покрај себе да имаат личност, за која знаат дека нема да ги напушти.

Близнаци

Прифаќање. Сѐ што посакуваат Близнаците е да запознаат некого што потполно ќе ги разбира. Потребен им партнер кој нема ги осудува за длабоките мисли, или, пак, за мрачното минато.

Рак

Романса. Раковите сакаат романтични вечери, прошетки низ градските улици, излети на плажа. Накратко, сите клишеа кои може да ги видите во филмовите.

 rakovite-sonuvaat-za-filmska-romansa-na-ribite-im-treba-smea-shto-ochekuva-sekoj-znak-vo-vrskata-3.jpg

Лав

Компромис. Лавовите сакаат сѐ и секогаш да биде по нивно, но тоа е невозможно. Затоа, идеален партнер им е тој што ќе ги третира како колега, а не противник.

Девица

Удобност. Девиците посакуваат партнер кој секогаш ќе биде во нивна близина. Некој што ќе прави да се чувствуваат привлечно, дури и кога носат панталони за трчање и имаат коњско опавче.

Останатите 6 знаци се на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Која е вашата слаба точка? Овните се плашат од осаменост, Рибите - од ... Секој си има своја слаба страна, своја слаба точка која ако некој успее да ја до...