Кои се судбински години за секој знак од Зодијакот?


Кои се судбински години за секој знак од Зодијакот?

За многумина, животот е како пат со црни и бели ленти. Налик на зебра, сликовито кажано. Има години кои се навистина светли, па за нив нѐ врзуваат само прекрасни мигови, но и такви, кои единствено сакаме што побргу да ги заборавиме.

koi-se-sudbinski-godini-za-sekoj-znak-od-zodijakot-1.jpg

Во животот на секоја личност, постојат периоди кои буквално експлодираат со среќни вести и разни успеси. Но, за жал, постојат и периоди кога сета среќа на светот ве одминува.

Која е причината за тоа? Астролозите велат дека заслужни се ѕвездите. Па, на кои временски одредници вреди да обрнат внимание сите хороскопски знаци?  

Во продолжение од текстот, ви откриваме кои се најважните години во животот на секој знак од Зодијакот. Притоа, значајно е да се напомене дека не станува збор за исклучиво добри настани, туку за навистина судбински години.

А, еве и кои се тие:

Овен

Важни години: 15, 19, 30, 35, 40, 45, 57, 60, 66, 76.

Претставниците на овој хороскопски знак имаат мноштво поволни периоди во животот. Посебно вреди да обратите внимание на периодот после четириесеттата година. Тогаш ќе започнат вистинските промени.

Бик

Важни години: 16, 21, 24, 30, 33, 39, 51, 60, 64.

До триесеттата година, во вашиот живот ќе има многу моменти со кои нема да бидете задоволни. Но, после неа, сѐ ќе се подобри во значителна мера. Ве очекуваат мноштво позитивни нешта.

Близнаци

Важни години: 10, 20, 30, 40, 50, 64, 70, 80.

Во вашиот живот постои сила која постојано ве штити од несреќа, поради што немате потполно негативни периоди. Сите важни години од животот ќе ги поминете мирно и среќно.

Рак

Важни години: 15, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 60, 75.

До триесеттата година, ќе им се посветите на своите чувства, така што на сѐ ќе гледате низ призма на розови очила. После 30-тата, пак, ќе ги видите сите нешта во вистинско светло и нема да бидете среќни поради тоа.

Лав

Важни години: 19, 36, 40, 57, 60, 76.

Мора да бидете во состојба да издржите било какви промени, со високо крената глава.

Девица

Важни години: 16, 21, 24, 32, 41, 50.

Во вашиот живот ќе има повеќе судбоносни преседани поврзани со кариерата, одошто на приватен план. Но, не грижете се. Ќе ви донесе и изобилство од позитивни емоции.

Продолжува на следна страна...Би можело да ве интересира:

Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Што ќе прави секој хороскопски знак после дипломирањето? Веројатно, најтешкиот дел после дипломирањето е кога треба да одговарате на праш...
Еден хороскопски знак со кој љубовната врска никогаш нема да успее Пред да решите да се впуштите во врска која посакувате да биде сериозно, можеби ...