Која е тајната опсесија и мрачната страна на секој хороскопски знак?


Која е тајната опсесија и мрачната страна на секој хороскопски знак?

Сакале да признаеме или не, секој од нас има минимум една чудна мисла или тема со која е опседнат. Ѕвездите и планетите тврдат дека токму нивната поставеност е виновна за ваквото мрачно однесување. 

Tajnata-opsesija-i-mracnata-strana-na-sekoj-horoskopski-znak-01.jpg

Пронајдете го својот хороскопски знак и дознајте со какви мрачни мисли се опседнувате:

Овен

Овенот е потајно опседнат со смртта. Доколку се прашувате зошто е тоа така, постои едноставен одговор. Овенот е еден од четирите знаци кои се поврзуваат со ново раѓање, но истовремено е и еден од трите знаци кои симболизираат крај на нешто, односно смрт.

Кај Овенот смртта се симболизира со силен оган.

Па Овни, сосема нормално е доколку се опседнувате со мисли поврзани со смртта. Не можете да одите против планетите, нели?

Бик

Бикот е одличен инкогнито детектив. Впрочем, малку ја ублаживме оваа изјава, затоа што тој умее да биде одличен следител кога сака да открие повеќе детали околу некоја работа.

Биковите навистина тешко се откажуваат од одредени ситуации или луѓе што резултира во нивно манијакално следење.

Ова особено се однесува на нивните поранешни љубови. Освен физичко следење, Биковите се прилично опседнати и со тајно следење на луѓе по социјалните мрежи.

Близнаци

Близнаците сакаат да ја извртуваат вистината и да раскажуваат нивни верзии од настаните. Самите не го сметаат тоа за лажење, но вистината е дека неретко подлажнуваат.

Секогаш кога треба да извојуваат некоја победа или да добијат нешто во своја корист, Близнаците ќе излажат, односно ќе ја свртат приказната онака како што ним им одговара. Ретко и самите може да ја препознаат границата помеѓу вистина и лага, односно правилно и погрешно.

Рак

Овој знак е прилично опсесивен кога е во љубовна врска. Може да биде 24/7 со партнерот, особено доколку врската е сè уште свежа. Имаат тенденција да ги задушуваат партнерите о љубов, внимание и пофалби.

Можеби звучи убаво, но многу луѓе мразат некој да ги гуши во врската. Раковите истовремено често го повторуваат своето однесување, иако се во различни љубовни врски. Имаат навистина голем проблем да се ослободат од минатото, па си го влечат како тежок багаж во секоја наредна врска – причина поради која многу пати страдаат.

Лав

Не доаѓа како преголемо изненадување ако кажеме дека Лавот мисли дека е центар на светот, нели? Токму така, Лавовите постојано се во потрага по одобрување од страна на сите околу нив. Сакаат да бидат предмет на восхит и завист.

Колку и да се добри кон другите луѓе, Лавовите секогаш ќе се стават себеси на прво место. Понекогаш се толку очајни за внимание што ќе направат практично сè за да го добијат.

Девица

Верувале или не, Девиците имаат прилично валкани сексуални фантазии на ум. Генерално тие се вредни, многу љубезни, аналитички настроени и практични. Нивната срамежлива природа се проектира кога се опкружени со луѓе, но во спалната соба проработуваат дивите сексуални фантазии и валканите мисли.

Секако, ова однесување е резервирано само за под чаршафите, бидејќи на улица и во јавност Девиците сакаат да се перфектни дами и џентлмени. 

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...
Соло кралици: 3 хороскопски знаци кои не сакаат да се омажат Астролозите тврдат дека овие жени ги имаат сите предиспозиции да станат „невести...