Ситници кои им значат и ги радуваат хороскопските знаци


Ситници кои им значат и ги радуваат хороскопските знаци

Секој знак во Зодијакот крие работи во срцето кои ги исполнуваат и му развлекуваат насмевка на лицето. За некого се можеби банални ситници, но како што рекле – ситниците го прават животот.

Sitnici-koi-gi-raduvaat-horoskopskite-znaci-01.jpg

Еве на што потајно се радува секој хороскопски знак:

Овен

Да се чувствува посакувано. Мали животинки (особено мачиња). Клише подароци. Стабилност. Бакнежи во челото. Црвен кармин. Длабоки филозофски разговори. Вотка. Возвратени чувства. Смс пораки на пијано. Држење за раце. Жежок туш. Комични филмови. Некој кој ќе ги направи подобра личност.

Бик

Патувања. Забавни паркови со ролеркостери. Обврзување кон некого. Бакнежи во вратот. Забавни состаноци. Путер од кикиритки. Храна за утеха. Гледање хорор филмови во друштво со партнерот. Меки, бушави крпи. Купување ситници. Разгледување на Tumblr во доцните часови. Плишни играчки. Рачно напишани писма. Дотерување. Топла купка со меурчиња. Шума. Дожд и невреме.

Близнаци

Бакнување со часови. Инстаграм. Да се чувствуваат сакано. Слатки состаноци. Високи момчиња/ниско девојки. Бушави килими. Романтични филмови. Колекционирање неповрзани предмети. Несредени соби. Вино. Разговори во врска со секс. Да се чувствуваат специјално. Возење со отворен прозорец.

Рак

Мали животни. Свилени пижами. Убави предмети. Цвеќиња. Слатка долна облека. Сладолед од ванила. Купување скапа шминка. Работи кои мирисаат неодоливо убаво. Факти во врска со ѕвездите од шоу-бизнисот. Полноќно гледање серии. Пица. Возење ролери.

Лав

Ноќно возење. Сијалички. Меки дуксери. Ѕвезди. Инстаграм. Огномети. Нежни бакнежи на образот. Топли прегратки. Пеперутки во стомакот. Давање совети. Чоколадо со солен карамел. Шампањ. Забавни паркови.

Девица

Маски за лице. Обврзување кон некого или нешто. Кучиња. Пуштање музика на најгласно додека возат. Цртаните на Дизни. Признание за нивната вредност. Звукот на дождот. Музика. Ѕвезди кои паѓаат. Црно бели фотографии. Мода.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...