Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година?

2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на професионално поле, а некои пак, ќе ја најдат љубовта на својот живот.

horoskop-vo-edna-rechenica-shto-da-ochekuvate-od-2018-ta-godina-01.jpg

Каква ќе бида 2018-та за вас и дали вашите очекувања се поклопуваат со оние според хороскопот?

Дознајте што може да очекувата од годината која следи, според вашиот хороскопски знак:

Овен

Ќе ја пронајдете вистинската личност за вас, но бидете трпеливи, ќе ви бидат потребни неколку месеци за запознавање на сродната душа.

Бик

Потребата за независност ќе расте, тврдоглавоста ќе ви остане најсилна карактеристика, но мора да научите да ги пуштате луѓето во вашиот живот и полека да ја спуштате заштитата.

Близнаци

Нема да сакате да бидете сами, но нема да барате ниту љубов во некој друг, бидејќи веќе ви е доволна сопствената, па самотијата може да ја искористите за напредок во кариера.

Рак

Ќе заборавите на минатото и луѓето од него, па нема да се грижите за ништо и ќе се ослободите од впечатокот кој луѓето го имаа за вас, а со тоа, можно е и да запознаете личност која ќе ви одговара.

Лав

Во 2018-та вашето его малку ќе се „спушти на земја“, во љубовта може да доживеете некои разочарувања и неуспех, што ќе доведат до тоа да станете подобра личност во иднина, па да ја сретнете сродната душа.

Девица

Ќе ја пронајдете својата љубов, иако мислите дека не ја заслужувате, но оваа година е таа кога ќе се заљубите „до уши“, а истото ќе го чувствува и другата личност.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

5-те хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се фалат Близнаци: Тие се многу социјални, сакаат забави, но и покажување на својот стату...
5-те хороскопски знаци кои мразат правила (со нив е најтешко, но и најзабавно) Стрелец - Тие сакаат возбуда и авантура и мразат листи со правила. Сакаат да се ...
6-те хороскопски знаци со најголемо срце Лав - Тие се полни со охрабрување за саканите и секогаш подготвени да ги одбрана...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg