Првата мисла по будењето на секој хороскопски знак


Првата мисла по будењето на секој хороскопски знак

Дали сте од оние кои се будат пред ѕвонењето на алармот или од другата група луѓе кои стискаат snooze околу 6 пати пред конечно да се извлечат од креветот?

Prvata-misla-po-budenjeto-na-sekoj-horoskopski-znak-01.jpg

Секој од хороскопските знаци има посебни навики кога станува збор за будењето, а со тоа доаѓа и првата утринска мисла, најчесто дури и пред да ги отворите очите.

Која е првата инстинктивна мисла по будењето кај секој од знаците во Зодијакот?

Овен: АЈДЕ, ПОЧНУВАМЕ СО НОВ ДЕН И НОВИ ПОБЕДИ!

Бик: Само уште 10 минути… само уште 5 минути… само уште 3 минути…

Близнаци: Каде ми е телефонот?

Рак: Сите ме мразат. И јас ги мразам повеќето.

Лав: Леле мајко, кој е овој лик што ме гледа од огледалото?

Девица: Уморна сум… ќе се јавам да кажам дека сум болна и не одам на работа.

Вага: Немам што да облечам!

Скорпија: Мрак. Црно ми се гледа пред очите.

Стрелец: Каде сум? Како стигнав до тука?

Јарец: Подобро да не одложувам, да станам и да си го почнам денот.

Водолија: Можам да направам што и да посакам.

Риби: Одвај чекам да се вратам дома и да си дремнам.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Бик и Јарец, Рак и Риби - кои од останатите знаци се хороскопски близн... Зодијакот бори 12 различни знаци, но кај некои од нив се забележуваат слични кар...
Бикот не слуша туѓо мислење, Лавот не заборава никогаш - лоши навики о... Секој од нас има минимум една лоша навика од која не може да се ослободи. Прилич...