Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак?


Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак?

Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љубови ќе имате во животот.

kolku-golemi-ljubovi-vo-zivotot-ke-ima-sekoj-horoskopski-znak-01.jpg

Само три знаци вистинската љубов ја доживуваат само еднаш. Дали сте меѓу нив?

Овен

Силно ќе сакате трипати во животот. Претставниците на знакот Овен се скептични кога е во прашање љубовта, па често се склони на враќање на бившите партнери.

Бик

Бикот е знак кој може да сака само еднаш. Кога Бикот сака, тој е подготвен на сè со таа личност. Без мислење ќе се реши да го помине животот во моногамија.

Близнаци

Близнаците имаат три големи љубови во животот. Имаат тенденција да бараат апсолутна среќа до крајот на животот, без оглед на нивната емотивна состојба. Најчесто, љубовта им се појавува трипати и секој пат веруваат дека тоа е вистинското.

Рак

Раковите може да паднат во мрежата на љубовта двапати во животот. Доколку се разочараат првиот пат, долго време ќе останат сами пред да ја побараат втората љубов. Но, потоа повторно даваат сè од себе.

Лав

Лавовите сакаат постојано. Посветени се на секоја нова романса. Лавовите се освојувачи кои немаат емотивни проблеми, дури и ако постои опасност да бидат изневерени или повредени.

Девица

Девиците можат да сакаат само двапати. Многу се сомничави и скептични на поле љубов. Тешко дозволуваат некој нов целосно да го окупира нивниот свет.

Уште 6 знаци на следна страна...Би можело да ве интересира:

Искрен хороскоп: Дали животот со вас е борба или бајка? Секој хороскопски знак си има свои мани и недостатоци, меѓутоа и позитивни стран...
Стрелецот остава хаос во кујната и поплава во бањата – Иритантни особини кај секој од хороскопските ... Оставањето неред зад себе, несмасноста или доцнењето, иако навидум се мали нешта...
Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg