Близнаците многу флертуваат, Скорпиите се љубоморни: Зошто партнерите ви раскинуваат, според хороскопот?


Близнаците многу флертуваат, Скорпиите се љубоморни: Зошто партнерите ви раскинуваат, според хороскопот?

Некои хороскопски знаци се неверни, други егоистични, трети премногу тврдоглави... Откријте поради кои ваши карактерни особини врските ви пропаѓаат.

studeni-jarci-egoistichni-lavovi-zoshto-partnerite-ve-ostavaat-spored-horoskopot-01.jpg

Многу врски завршуваат од различни причини, но колку и да боли, разделбите се нормален дел од животот.

Сепак, ако постојано ви се случува тоа и чувствувате дека немате среќа во љубовта, можеби одговорот се крие токму во вашиот хороскопски знак.

Кои карактерни особини на хороскопските знаци ги одбиваат партнерите:

Овен – себични и премногу независни

Имате добрина во вас, но премногу сте окупирани со себеси за да ѝ дозволите да блесне од вас. Затоа често другите ве проценуваат како арогантни.

Исто така, многу сте независни и си ја сакате слободата, па партнерот чувствува како за него никогаш да нема место во вашиот набиен распоред. Огнената природа прави да ве гледаат како несериозна личност, непогодна за долги врски.

Бик – тврдоглави и не простуваат

Вие сте многу лојални, но и многу тврдоглави. Имате високи, често дури и нереални, очекувања од партнерот и кога тој прави грешка тешко ви е да му простите и да заборавите.

Дури и ако ви се извинат не знаете вистински да простите, па гневот врие во вас. Негативноста ги оттурнува од вас луѓето што ве сакаат.

Близнаци – непостојани и флертувачки настроени

Имате слободен дух. Флертувачки сте настроени и луѓето брзо ви стануваат здодевни. Вниманието не може да ви го задржат долго и постојано сакате нови работи.

Вашата непостојана природа прави партнерите да се прашуваат дали сте сериозни за врската со нив. На крајот, тие одлучуваат да ви раскинат, пред да имате шанса вие да си заминете од нив.

Рак – плачковци

Вашата чувствителност понекогаш може да биде премногу за партнерот. Сè си ставате на срце и се повредувате себеси во процесот.

Вашата голема емотивност е напорна за потенцијалните партнери, особено ако тие не се емотивни како вас, па често одлучуваат дека е подобро да ве остават, отколку да ве повредат со нивното „бесчувствително“ однесување.

Лав – егоистични и напорни

Познати сте по лојалноста, но вашата егоистична природа и потребата постојано да бидете во центарот на вниманието може да ги одбие потенцијалните партнери.

Исто така, во врска знаете да бидете малку напорни со вашите потреби и барања. За партнерот може да биде премногу тоа што постојано од него очекувате да ви демонстрира љубов и посветеност.

Девица – здодевни перфекционисти

Вашата перфекционистичка природа и желбата за совршенство ги оттурнуваат партнерите од вас. Исто така, вие не сте романтична личност. За вас, љубовта е практична. Сакате на партнерот да му давате наредби за тоа какви сакате да бидат работите.

Перфекционистот во вас може да го натера партнерот да си замине затоа што чувствува дека не може да се вклопи во вашиот „совршен“ свет.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Еден хороскопски знак со кој љубовната врска никогаш нема да успее Пред да решите да се впуштите во врска која посакувате да биде сериозно, можеби ...
Кој негативец на Дизни сте според месецот на раѓање? Негативците од Дизниевите цртани филмови нѐ научија дека на патот до среќата, ќе...
Годишен хороскоп за 2018-та - Јарец Тврдоглавоста многу скапо ќе ве чини во 2018-та. Постојат личности кои добронаме...

Најчитани неделава