Зошто имате проблеми во врските, според хороскопскиот знак?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


Зошто имате проблеми во врските, според хороскопскиот знак?

Овните се одлични слушатели, но знаат да ги загушат партнерите. Биковите се лојални партнери, но се вистински злопамтила.

zoshto-imate-problemi-vo-vrskite-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Дали сте од оние партнери кои комплетно го предаваат срцето во врските или пак секогаш сте резервирани и страста ви е поважна од љубовта?

Дали ви е најважно што ќе кажат другите или како се чувствувате вие?

Што кажува вашиот хороскопски знак за вашиот став во љубовта:

Овен

Вие сте одлични слушатели и сакате да му покажувате на партнерот љубов и нежност. Ова е одлично, сè додека не почнете да го гушите.

Откако партнерот ќе започне да чувствува дека сте му како родител, тогаш врската наскоро ќе наиде на криза.

Бик

Вие сте лојални, посветени и подготвени за долги врски. Најголема борба во врските ви е да научите да простите и да заборавите, откако ве изневериле на каков било начин.

Злопамтило сте и лутината што ја држите може да го измори партнерот. Тој ќе ви се извини и ќе се обиде да ги поправи работите, но на крајот ќе се умори од докажување одново и одново.

Близнаци

Вие сте голем флертувач и имате тешкотија да бидете постојани. Не сакате рутини и потребен ви е авантуристички и спонтан партнер.

Ако почнете да ја чувствувате монотонијата на секојдневието, ќе преминете на наредното поглавје брзо. Најголемата борба во врските ви е да научите да живеете со здодевните рутини, кои неизбежно настапуваат во животот.

Рак

Вие сте екстремно нежни и чувствителни и неретко сакате да се криете зад силната надворешност. Кога конечно ќе му се отворите некому и ќе почнете да му верувате, му се обврзувате долгорочно.

Вашата мана е што ви е тешко да продолжите понатаму откако врската ќе заврши. Имате навика да се врзувате за минатите врски со години и да ги блокирате шансите за влез на нови луѓе во вашиот живот.

Лав

Познати сте по големото его и неспособноста за компромиси. Навистина се борите на почетокот од врските кога сакате да се прикажете како многу самоуверена личност. Но, тоа маска со која ги прикривате несигурностите.

Откако ќе стекнете доверба во партнерот му се отворате лесно. Ако ги надминете вашите почетни стравови од манипулација и предавство, ќе развиете огнена и долгорочна врска.

Девица

Вие сте перфекционисти и луѓето треба да бидат среќни ако успеат да го „преживеат“ првиот состанок со вас. Но, тоа е добро за вас затоа што во старт проценувате дали си имате работа со губитник и дали врската има потенцијал.

Од друга страна, никој не сака секој негов потег да биде детално разгледуван низ вашиот микроскоп.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најголемата љубовна грешка која ја правите, според хороскопскиот знак Секој од нас направил барем една грешка поради која некоја врска пропаднала или ...
Дали сте среќник или најголем баксуз на светот според хороскопот? Некои луѓе изгледа како да се родени под среќна ѕвезда и сè им оди од рака. Друг...
Близнаците многу флертуваат, Скорпиите се љубоморни: Зошто партнерите ... Некои хороскопски знаци се неверни, други егоистични, трети премногу тврдоглави....