Зошто имате проблеми во врските, според хороскопскиот знак?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Зошто имате проблеми во врските, според хороскопскиот знак?

Вага

Кога станува збор за успешни врски, вие знаете како треба. Познати сте по вашата дарежлива природа, споделувањето емоции и способноста за одржување на многу блиски врски.

Најголема борба во врските ви е да не давате премногу. Мора да научите да поставите граници или ќе завршите повредени на крајот.

Скорпија

Вие сте навистина интензивни и вашата страсна природа ви е најголемата тајна на заводливоста. Може да имате лоша репутација поради експлозивната природа, но најголемата мана ви е неспособноста да простите.

Откако некој еднаш ќе ви погреши, мали се шансите повторно да се врати во вашиот живот некогаш.

Стрелец

Страста владее со вас и може да ве заслепи дури побрзо и од љубовта. Вие сте дарежливи, но проблемот е кога низ розови очила гледате погрешна личност.

Откако ќе се вљубите во некого му го подарувате светот. Не дозволувајте погрешна личност да ве искористи и да мине неказнето.

Јарец

Се борите во врските затоа што сте одлучни да стапите во брак и да имате деца, па така не посветувате доволно време за да проверите дали личноста е вистинската за вас.

Многу ви е важен статусот и сакате секогаш да оддавате впечаток дека сте многу задоволни од животот. Ова значи дека се грижите премногу како изгледа вашата врска во очите на другите, а не за тоа што се случува зад затворени врати.

Водолија

Вие сте сонувач и главата често ви е во облаците. Лојални сте, но мора да ја имате слободата. Се борите во врските кога партнерите се обидуваат да ве контролираат и да манипулираат со вас.

Бидејќи сте толку независни, тешко се врзувате емоционално. Потребен ви е партнер кој ќе ви се докаже како ментално стабилна личност, пред да му се отворите и да му го дадете срцето.

Риби

Вие сте најемотивниот хороскопски знак. Тоа е благослов и клетва во врските.

Вие интензивно му ги покажувате емоциите на партнерот, и добрите и лошите. Се борите во врските затоа што ви е тешко да се справите со својата емоционална состојба. Тоа може да биде премногу напорно за партнерот.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Зошто останувате во лоши и нефункционални врски според хороскопскиот з... Сите, признавале или не, сме во потрага по љубов и таа сродна душа која мислиме ...
Најголемата љубовна грешка која ја правите, според хороскопскиот знак Секој од нас направил барем една грешка поради која некоја врска пропаднала или ...
Дали сте среќник или најголем баксуз на светот според хороскопот? Некои луѓе изгледа како да се родени под среќна ѕвезда и сè им оди од рака. Друг...