Вагите сакаат турбо-фолк, Девиците-класика - на каква музика „откачувате“ според хороскопскиот знак?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


Вагите сакаат турбо-фолк, Девиците-класика - на каква музика „откачувате“ според хороскопскиот знак?

Постојат многу причини зошто музиката е важна за нас, но една од главните е тоа што можеме да се поврземе и поистоветиме со неа. За некои песни едноставно имаме чувство како да се создадени само за нас, како да ни „зборуваат“.

vagite-sakaat-turbo-folk-devicite-klasika-na-kakva-muzika-otkacuvate-spored-horoskopskiot-znak-001.jpg

Астрологијата сепак игра огромна улога во вашиот омилен жанр на музика. Можеби уживате во повеќе различни музички правци и тоа секако е одлично, но еден од нив се истакнува пред останатите, ве допира директно во срцето и искрено „откачувате“ на таквиот тип песни.

Каква музика обожавате според хороскопскиот знак?

ОВЕН - Рок музика

Генерално сакате заразни и певливи рефрени, но најмногу се пронаоѓате себеси во рок музиката.

Прилично сте пребирливи околу рок песните, сакате музиката да е добра, но потребно ви е и текстот да има некое длабоко значење. Не можете да поднесете популарни песни каде што постојано се повторуваат некои бесмислени зборови одново и одново.

Бидејќи сте прилично активни, воедно потребна ви е музика која ќе ви го крене адреналинот. Рок музиката е секако, одличен избор. Исто како и неа, и вие сте искрени и по малку луди.

БИК - Класични мелодии од различни жанрови

Како и за сè друго во животот, така и во музиката изборот ви се сведува на класика. Кога вашиот ден ќе стане премногу напорен и чувствува стрес, добрата класична музика е нешто што ви помага да се опуштите.

Секако, не се ограничувате строго на класична музика. Тука се подразбира и класичен рок, поп или хип-хоп.

Ги преферирате класиците бидејќи ве потсетуваат на некои подобри времиња. Понекогаш силно евоцирате спомени од минатото и се потсетувате колку беше музиката подобра, кога се работеше само за неа, наместо за пари.

БЛИЗНАЦИ - Електронска музика

Вие го обожавате скоро секој тип на музика, но секако најомилена ви е онаа на којашто може да се танцува.

Имате премногу енергија која треба да ја потрошите некаде, па електронската „денс“ и техномузика претставуваат одличен избор за вашиот нескротлив темперамент.

Иако ваквите типови музика најчесто немаат текст, вие добро умеете да ги разликувате и да ги убедите пријателите дека „не сите вакви песни наликуваат една на друга“, односно дека „се исти“.

РАК - Блуз и R’n’B музика

Емотивни, сентиментални и нежни, па не е никакво изненадување што најдобро може да се поврзете со музика која има многу проткаени емоции во себе.

Таков е случајот со блузот и R’n’B музиката. Тие како да ѝ „зборуваат“ на вашата душа и чувствувате како ви се ежи секое влакненце на кожата кога ќе слушнете некоја ваква добра мелодија.

Слично како и на Овенот, битна ви е музиката, односно акордите, но и текстот. Сакате песни со „приказна“, оние на кои целосно се навлекувате и чувствувате како да сте ги напишале вие самите.

ЛАВ - Поп музика

Родени како вистински лидери, не е никакво чудо што најмногу ве привлекуваат оние кои ја „водат“ музичката индустрија и се на врвот на топ листите.

Може да уживате скоро во секој музички жанр, но она што најмногу го преферирате е поп музиката. Сакате песни на кои може истовремено да се пее и игра, а најновите хитови ви се слабост.

Ја чувствувате музиката како некој најубав подарок што животот може да го понуди. Лесно ги паметите песните, а текстовите ги знаете напамет без никаква мака. Воедно се интересирате и за животот и кариерата на самите изведувачи, па сте целосно внесени во музичкото искуство.

ДЕВИЦА - Класична музика

Како еден од најинтелигентните знаци, вие Девиците барате тип на музика кој ќе го разбранува вашиот мозок. Не слушате музика само колку да се опуштите, туку сакате да откриете нешто ново за себе и секако за светот околу вас.

Музичкиот жанр кој најмногу ви одговара е класичната музика. Не се интересирате многу околу текстот на песните, сè додека има музика која е длабока и значајна.

Подеднакво ги цените класичните композитори, како и оние современите кои изведуваат класична музика со свои примеси при изведбата.

Преку класичната музика вие доаѓате до состојба на екстаза и во неа пронаоѓате и прилично многу инспирација за креативни подвизи.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...
Дали сте среќник или најголем баксуз на светот според хороскопот? Некои луѓе изгледа како да се родени под среќна ѕвезда и сè им оди од рака. Друг...
Лавот е ненаситен, Близнаците пробуваат 10 парчиња во гардеробата - зн... Сезона на огромни попусти. Време е да се подновите со некое парче облека, или не...