Каков маж ви треба во 2 реченици, според месецот на раѓање?


Каков маж ви треба во 2 реченици, според месецот на раѓање?

kakov-maz-vi-treba-vo-dve-rechenici-spored-mesecot-na-ragjanje-02.jpg

Август

Маж кој нема да ви ги кажува работите што сакате да ги слушнете, туку работите што треба да ги слушнете. Вие сте лидер и треба да биде силен за да не го прегазите и потчините.

Септември

Маж кој ќе има страст и ќе сака да расте и искусува нови работи со вас. Вие тешко се отворате, па треба да не се плаши да ве предизвика да му се отворите за најдлабоките емоции.

Октомври

Маж кој нема да ја зема вашата љубов здраво за готово. Потребен ви е добар маж, кој нема да ве искористи, туку ќе вложи напори, исто колку и вие.

Ноември

Креативен, мотивиран и тивок маж, кога се емоциите во прашање. Некој стабилен кој ќе прави да се чувствувате мирно и комфорно и нема да му здодее да ве изненадува.

Декември

Страстен маж кој го сака животот и е подготвен на авантури. Некој кој сака да се шегува, како и вие, и секогаш да ја гледа позитивната страна на работите.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Кои се најголемите стравови и комплекси на секој маж, според хороскопот? Мажите не се бестрашни суштества, а според хороскопот, секој од знаците има неко...
Годишен хороскоп за 2017-та - Бик Тврдоглавиот, но и трпелив Бик, секогаш е подготвен да го преживее „невремето“, ...
Практични совети за секој хороскопски знак Хороскопскиот знак има огромно влијание врз карактерот на личностите и начинот н...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава