Каков маж ви треба во 2 реченици, според месецот на раѓање?


Каков маж ви треба во 2 реченици, според месецот на раѓање?

Дали ви треба трпелив емотивен маж или екстроверт што бурно го изнесува своето мислење?

kakov-maz-vi-treba-vo-dve-rechenici-spored-mesecot-na-ragjanje-01.jpg

Дали на вашиот карактер одговара некој забавен авантурист или пак интроверт посветен на реализирање на своите животни цели?

Каква треба да биде вашата сродна душа за да функционирате совршено?

Според месецот на раѓање вам ви треба:

Јануари

Маж кој ќе може да држи темпо со вашата амбициозна природа, некој што не се плаши од успех и има силна волја. Маж што ќе ви биде поддршка и ќе стои до вас, без разлика на сè.

Февруари

Трпелив маж кој ќе биде љубопитен за сè во врска со вас. Вие сте огнени и непредвидливи авантуристи, па тој ќе мора да знае да ја цени вашата светла, но и темна страна.

Март

Маж кој ќе се грижи за вас и ќе ве сака, исто како и вие него. Сочувствителни сте и искрени, па потребен ви е некој што ќе ве стави на пиедесталот и ќе му бидете приоритет.

Април

Маж кој ќе има искра, како и вие, и нема да се плаши од вашата сила. Некој со кој ќе бидете емоционално отворени за сè и ќе цени што сте стабилни и приземјени.

Мај

Маж кој ќе биде на истата страница со вас и мотивирано и посветено ќе цели напред. Амбициозен маж кој ќе сака да имате одделни животи, но кој ќе ве охрабрува и поддржува во сè.

Јуни

Маж кој е емоционално достапен и ранлив. Вие сте чувствителни вложувате многу напори во љубовта, па ви е потребен подеднакво посветен партнер.

Јули

Маж кој е екстроверт, пријателски настроен и ја гледа вашата вистинска природа. Самоуверен маж кој нема да биде љубоморен поради вашата магнетска харизма.

Уште 6 месеци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кои се најголемите стравови и комплекси на секој маж, според хороскопот? Мажите не се бестрашни суштества, а според хороскопот, секој од знаците има неко...
Годишен хороскоп за 2017-та - Бик Тврдоглавиот, но и трпелив Бик, секогаш е подготвен да го преживее „невремето“, ...
Практични совети за секој хороскопски знак Хороскопскиот знак има огромно влијание врз карактерот на личностите и начинот н...

Најчитани неделава