Како мажите реагираат на „Те сакам!“ – според хороскопскиот знак?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Како мажите реагираат на „Те сакам!“ – според хороскопскиот знак?

Вага

kako-mazhite-reagiraat-na-te-sakam-spored-horoskopskiot-znak-9.png

Вагите честопати се плашат од сериозни врски. Ако уште не им е јасно дали таа е вистинската жена за нив, попрво ќе побегнат, одошто да ѝ одговорат на изјавата за љубов.

Скорпија

kako-mazhite-reagiraat-na-te-sakam-spored-horoskopskiot-znak-10.png

Скорпиите ќе одолговлекуваат со одговорот, купувајќи  време  дури добро не ја запознаат девојката. Тие никогаш не се залетуваат на почетокот. А, кога ќе ви возвратат на чувствата, тогаш се крајно сериозни во своите намери.

Стрелец

kako-mazhite-reagiraat-na-te-sakam-spored-horoskopskiot-znak-11.png

Стрелците е предизвик да ги скротите, ама порано или подоцна, тие ќе се смират. Кога навистина ќе се вљубат и скрасат покрај една жена, мажите ја опсипуваат со мед и млеко избраничката на нивното срце.

Јарец

kako-mazhite-reagiraat-na-te-sakam-spored-horoskopskiot-znak-12.png

Ако постои знак на кого посебно му годат изјавите за љубов, тоа дефинитивно се Јарците. Сепак, ним реално нема потреба да им кажете:„Те сакам!“. Тие веќе одамна осетиле што чувствувате за нив.

Водолија

kako-mazhite-reagiraat-na-te-sakam-spored-horoskopskiot-znak-13.png

Водолиите едноставно обожаваат да филозофираат. Па, пред да ви одговорат со иста мера, тие веројатно добро ќе размислат за суштината на романтичната љубов.

Риби

kako-mazhite-reagiraat-na-te-sakam-spored-horoskopskiot-znak-14.png

Рибите претешко ги поднесуваат одбивањата. Пред и самите да ги изговорат слаткоречивите зборови, тие сакаат уште еднаш да се уверат дека сѐ добро чуле и разбрале.

М. А. | Црнобело Би можело да ве интересира:

Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...
Животни принципи според кои се водат припадниците на знакот Лав Лавовите дефинитивно се социјален тип на личности кои обожаваат да се дружат, но...
На Овенот купете му боксерска вреќа, со Стрелецот гледајте глупава ком... Понекогаш сè што ни е потребно во животот е да знаеме дека некој е тука за нас к...